Kings ve středečním programu slavili výhru v prodloužení

Hokejisté Boston Bruins vyhráli ve středu na ledě Toronto Maple Leafs 4:2 a ujali se v sérii 1. kola play off vedení 2:1 na zápasy. Český kanonýr David Pastrňák k tomu přispěl asistencí u poslední branky kapitána Brada Marchanda při hře kanadského celku bez gólmana. Na Západě byly na rozdíl od Východu na programu teprve druhé duely. Obhájci Stanley Cupu Vegas Golden Knights uspěli i podruhé nad domácími Dallas Stars a zvítězili 3:1. Z prvního úspěchu se radovali Los Angeles Kings, které vyhrálo na hřišti Edmonton Oilers 5:4 v prodloužení.

Za Bruins zářil kapitán Marchand

Boston po úvodním vítězství 5:1 v druhém vystoupení před vlastním publikem prohrál 2:3, ale teď už má zase v souboji s Torontem navrch. Především díky Marchandovi, který ve Scotiabank Areně vstřelil dvěma branky včetně vítězné a připsal si navíc jednu asistenci. Maple Leafs i potřetí sérii nastoupili bez zraněného švédského útočníka Williama Nylandera, který se sice zapojil do tréninku, ale na návratu do zápasu stále čeká.

Na úvodní gól se čekalo až do času 33:10 a radovali se domácí. Po rychlém protiútoku si najel před branku na pas Mitchella Marnera Matthew Knies a překonal Jeremyho Swaymana. V 38. minutě odpověděl střelou z levého kruhu Trent Frederic a po 67 sekundách třetí třetiny otočil stav z dorážky Jake DeBrusk.

V 52. minutě vyrovnal šťastně Tyler Bertuzzi. Puk se po střele Morgana Riellyho odrazil od jeho brusle do nohy Hampuse Lindholma a následně za Swaymana. Za 28 sekund ale Boston rozhodl. Danton Heinen vybojoval za brankou puk a po jeho nabídce se Marchand trefil z pravého kruhu. Pojistku přidal 36 sekund před koncem, kdy hráli Maple Leafs i v oslabení bez gólmana. Pastrňák nejdříve zamířil do boční konstrukce prázdné branky, ale kapitán už pečetil výsledek.

Marchard si polepšil na 55 branek v kariéře v play off a vyrovnal klubový rekord Cama Neelyho. Se 134 body je druhý za Rayem Bourquem (161). "Doufám, že toho mám ještě v rezervoáru mnohem víc, ale být ve společnosti takového hráče, který je jedním z nejtalentovanějších střelců v historii klubu a hokeje celkově, je opravdu výjimečné," řekl Marchand.

Čtvrtý duel série je programu v opět v Torontu v noci na neděli 28. dubna (2:00 SELČ).

Sestřih: Toronto - Boston 2:4

Šampion ani podruhé nezaváhal

Dallas sice ovládl Západní konferenci, ale s loňským vítěze Stanley Cup ani napodruhé nevyužil domácí prostředí. Za Golden Knights si připsali po gólu a asistenci tahouni Jack Eichel a Jonathan Marchessault. Brankář Logan Thompson přispěl k úspěchu 20 úspěšnými zákroky a překonal jej pouze při přesilovce Stars Jason Robertson.

Celek z Texasu, který v základní části nasbíral o 15 bodů více než Vegas, otevřel skóre v čase 16:47. Při vyloučení Nicolase Roye prostřelil Robertson Thompsona z pravého kruhu mezi betony. Vedení ale Stars udrželi jen 82 sekund. Ivan Barbašev vysunul do úniku Eichela, který proti Jakeovi Oettingerovi naznačil blafák a místo zakončení nabídl puk před odkrytou branku Marchessaultovi.

Vítěznou branku dalo Vegas 67 sekund před koncem druhé třetiny. Royovi sice nedovolil zakončit Esa Lindell, ale k puku se dostal v levém kruhu Noah Hanifin a poslal jej přesně k protější tyči. Při hře Dallasu bez gólmana dovršil po Marchessaultově přihrávce Eichel.

Třetí zápas se hraje po přesunu do Las Vegas v noci na neděli 28. dubna (4:30 SELČ).

Sestřih: Dallas - Vegas 1:3

Kopitar trefil výhru Kings

I druhý souboj Edmontonu s Los Angeles nabídl přehlídku gólů a tentokrát při ní byli úspěšnější Kings. Výhrou 5:4 po prodloužení zareagovali na úvodní porážku 4:7. V čase 62:07 rozhodl kapitán týmu z Kalifornie Anže Kopitar, který si díky dvěma asistencím v utkání připsal dohromady tři body. Hvězda Oilers Connor McDavid po pěti asistencích z prvního utkání zaznamenal pouze jednu přihrávku.

Úvod utkání patřil Adrianu Kempemu, který brankami ve 4. a 15. minutě zajistil Kings vedení 2:0. Nejdříve se trefil z pozice mezi kruhu a v druhém případě trefil parádně ze vzduchu tečovanou přihrávku Kopitara. V čase 17:33 sice po pasu Leona Draisaitla snížil tvrdou ránou Brett Kulak, ale za 32 sekund vrátil Los Angeles dvoubrankový náskok z úniku obránce Drew Doughty. Vracející se Ryan Nugent-Hopkins mu sice při zakončení přizvedl hokejku, ale puk projel Stuartovi Skinnerovi mezi betony.

Oilers ve druhé třetině smazali ztrátu. Nejdříve se trefil z hranice pravého kruhu Dylan Holloway a v 31. minutě v přesilové hře zakončil kombinaci Draisaitla a kapitána Connora McDavida Zach Hyman. Po 107 sekundách třetí části vrátil Kings náskok střelou od pravého mantinelu přes clonu před Skinnerem Kevin Fiala. Za 96 sekund ale překonal Cama Talbota podruhé v utkání Holloway a duel dospěl do prodloužení. V něm se po přihrávce Quintona Byfielda trefil z pozice mezi kruhy Kopitar.

Třetí souboj je na programu v Los Angeles v noci na sobotu 27. dubna (4:30 SELČ).

Sestřih: Edmonton - Los Angeles 4:5 po prodl.