GettyImages-2150173984

Z devíti střel byla jenom jediná na branku. David Pastrňák, kanonýr Boston Bruins, se v utkání číslo tři proti Toronto Maple Leafs střelecky neprosadil. Co udělat, aby to bylo ve čtvrtém duelu lepší?

Boston vede v sérii 2:1, naposledy uspěl na ledě kanadského velkoklubu 4:2. Tentokrát se obešel bez gólového příspěvku české hvězdy. Pastrňákovi protivník zblokoval čtyři rány, tři minuly branku.

Sestřih: Toronto - Boston 2:4

"Ale myslím si, že v první třetině mohl dát dva nebo tři góly," říká o něm kouč Jim Montgomery. "Jednu střelu zastavil obránce, potom trefil horní tyčku." Podle trenéra je tedy otázkou času, kdy se jeden z nejschopnějších střelců NHL posledních let opět prosadí.

Zatím v sérii skóroval jednou, k tomu přidal dvě asistence. Naposledy ale pomáhal mužstvu i jinak. Třeba tím, jak na začátku třetí třetiny vyhrál při přesilovce klíčový souboj u mantinelu. Vybojoval puk, po následné akci se dorážkou prosadil útočník Jake DeBrusk. Přitom český útočník z toho vyšel bez bodu za asistenci.

"Právě jeho vítězný souboj byl důvod, proč jsem nakonec mohl dát gól. Já už to potom jenom dorazil do branky," popisoval člen elitní formace. Byl to zlomový gól na 2:1 pro hosty. "Právě tyhle souboje jsou rozhodující," dodává DeBrusk, který hrál s Pastrňákem a centrem Pavlem Zachou.

To potvrzuje i kapitán Brad Marchand. "O tom přesně jsou tyto zápasy," zmínil odolnost v osobních soubojích. Podle něj v téhle oblasti Bruins zaostávali ve druhém zápase, proto ji museli vylepšit pro další souboj. Vyplatilo se.

Teď Bruins mají ideální příležitost, aby v utkání číslo čtyři, které se hraje v noci na neděli (02:00 českého času) v Torontu, odskočili na 3:1.

"Bude to velký zápas. Buď to bude 3:1, nebo se vrátíme domů za stavu 2:2," konstatuje Marchand. A dobře si uvědomuje, že pokud chtějí Bruins tuhle bitvu ovládnout, budou muset předvést precizní výkon.

"Musí to být náš nejlepší zápas v sérii," říká kapitán Bruins, který ani ve 35 letech nepolevuje a ve třech utkáních posbíral šest bodů (2+4).