Panthers v úterý uspěli v prodloužení

Čtvrtý hrací den play off NHL přinesl v úterý výhru číslo dvě pro hokejisty New York Rangers a Florida Panthers, kteří tak v úvodu série využili naplno výhody domácího prostředí. Rangers v roli vítězů základní části a držitelů Presidents' Trophy přetlačili Washington Capitals 4:3. Panthers, finalisté minulého ročníku, dosáhli na další těsný triumf, když v konfrontaci s rivalem Tampa Bay Lightning uspěli 3:2 po prodloužení.

Colorado Avalanche a Nashville Predators naopak vyšel reparát za první neúspěchy. Avalanche sice na ledě Winnipeg Jets dvakrát prohrávali, ale nakonec zvítězili přesvědčivě 5:2. Rovněž Predators zapomněli na úvodní poražku a v aréně Vancouver Canucks slavili výhru 4:1.

Verhaeghe opět hrdinou Panthers

Kanadský útočník Carter Verhaeghe dal v prvním utkání klíčový gól na 2:1. I když pak padlo ještě po jedné brance na obou stranách, právě jeho zásah udělal rozdíl, i když nakonec nebyl ten s označením 'vítězný'.

Tentokrát byl v Amerant Bank Areně tím, kdo zápas svým gólem ukončil. Za stavu 2:2 se prosadil v čase 62:59 a stal se první hvězdou utkání. Vedle gólové trefy si připsal také asistenci. Stejnou bilanci vykázal i Sam Bennett, jenž však musel z utkání odstoupit.

Pro Verhaegheho to byl již pátý vítězný gól v prodloužení zápasu play off. Lepší jsou v historii NHL pouze Joe Sakic (8) a legenda Maurice 'Rocket' Richard (6). "Tedy celkem dobří hráči," podotkl s nadsázkou Verhaeghe, jehož tým uspěl v nastavení během vyřazovacích bojů pojedenácté v řadě. "Kdykoliv jdeme do prodloužení, tak si vážně dost věříme."

V dresu hostů, jimž se podařilo v úvodu druhé třetiny vyrovnat z 0:2 na 2:2, nechyběl slovenský bek Erik Černák, jenž odehrál takřka 22 minut, ale nebodoval. Jiný obránce Victor Hedman měl bilanci 0+2. Gólman Andrej Vasilevskij neodvrátil porážku ani 34 úspěšnými zákroky.

Jeho protějšek Sergej Bobrovskij jich zaznamenal výrazně méně (21), ale jeden z nich byl z říše snů. V čase 34:02 udržel vyrovnané skóre, když neskutečným zásahem vychytal Matta Dumbu, proti jehož zakončení se vrhl napříč odkrytou brankou a puk zastavil levou rukou, ačkoliv byl směrem do hry v daný moment zády.

Třetí duel série je programu v Tampě v noci na pátek 26. dubna (1:00 SELČ).

Sestřih: Florida - Tampa Bay 3:2 po prodloužení

Miller vystřelil výhru v oslabení

Z týmové výhry se nemohl radovat ani další slovenský bek Martin Fehérváry, který v sestavě Washingtonu odehrál v Madison Square Garden přes 21 minut, ani on však nebodoval a musel vstřebat těsnou porážku.

Connor McMichael sice poslal hosty do vedení, ale ještě během první třetiny otočili vývoj Vincent Trocheck a Mika Zibanejad, kteří si shodně v utkání připsali 1+1. Dylan Strome zařídil v přesilovce ve druhém dějství vyrovnání, rovněž v početní výhodě pak ale kontroval Jack Roslovic a ve 37. minutě zvýšil na 4:2 v oslabení K'Andre Miller.

Tom Wilson v 52. minutě přidal k asistenci i gól, oživil tak sice ještě naděje Capitals, ale Igor Šesťorkin už pro zbytek duelu branku uzamkl. Skóre už se nezměnilo. Šesťorkin zaznamenal 22 zásahů, hostující Charlie Lindgren ještě o jeden více.

Domácí byli opět velmi pečliví při hlídání hostujícího kapitána Alexandra Ovečkina. Ruský kanonýr si v prvním utkání nepřipsal ani jednu ránu mezi tyčky, tentokrát sice nezůstal na nule, ale do prostoru branky vypálil pouze jednou.

"Je skvělé vidět, jak opravdu každý přispívá svým dílem," pochvaloval si útočník Jack Roslovic. "Brankář předvádí skvělé zákroky, kluci blokují spoustu střel, vytváříme si šance a hrajeme dobře na puku. Je v tom zkrátka všechno, jak má vypadat hokej v podání New York Rangers."

Třetí utkání se odehraje ve Washingtonu v noci na sobotu 27. dubna (1:00 SELČ).

Sestřih: Rangers - Washington 4:3

Velký obrat Avalanche

Winnipeg po úvodní zvládnuté přestřelce začal i druhý souboj v Canada Life Centre skvěle, když ve čtvrté minutě otevřel skóre David Gustafsson. V nástupu do druhé třetiny sice vyrovnal Miles Wood, ale Mark Scheifele znovu přiklonil misky vah na stranu Jets.

Závěrečných šest minut před druhou přestávkou ale rozhodlo. Avalanche do tohoto období totiž dokázali vtěsnat hned tři góly. Artturi Lehkonen (1+1) vyrovnal, v čase 37:20 dal vítězný gól Zach Parise a ještě sedm sekund před sirénou navýšil rozdíl Josh Manson. Valerij Ničuškin vše pojistil trefou do prázdné branky v čase 59:03.

Dvě nahrávky si v barvách vítězů připsal hvězdný bek Cale Makar. Gólman Alexandar Georgijev pomohl k triumfu 28 zákroky, strážce domácího brankoviště Connor Hellebuyck jich měl na kontě 27.

Třetí zápas se odehraje v Denveru v noci na sobotu 27. dubna (4:00 SELČ).

Sestřih: Winnipeg - Colorado 2:5

Úspěšný lov Predators

Nashville naplno využili své šance, kterou jim v Rogers Areně nabízela absence domácí brankářské jedničky Thatchera Demka. Jeho náhradník Casey DeSmith třikrát inkasoval a připsal si 12 zákroků, ale Anthony Beauvillier ho překonal už po 74 sekundách a udal tím směr.

Filip Forsberg po asistenci u jeho trefy zvýšil ve 27. minutě na 2:0 pro hosty a 95 sekund poté přidal další branku Colton Sissons. Nikita Zadorov pak sice vrátil domácí s českým bekem Filipem Hronkem (čas na ledě 22:32) do hry, ale Juuse Saros (17 zákroků) už další komplikace nepřipustil. Na začátku 59. minuty pak trefil prázdnou branku Kiefer Sherwood a bylo definitivně jasno.

Třetí duel série je na programu v Nashvillu v noci na sobotu 27. dubna (1:30 SELČ).

Sestřih: Vancouver - Nashville 1:4