Trinec

Ač se to mnohdy zdálo neuvěřitelné, dokázali to zase. Hokejisté Třince urvali ve druhém prodloužení výhru v sedmém finále extraligy v Pardubicích a stali se českým mistrem. Titul slaví popáté za sebou, což se naposledy povedlo Vsetínu v letech 1995-1999.

Zlatý gól na 2:1 vstřelil v čase 3:51 druhého prodloužení David Cienciala, jenž sezonu zahajoval právě v Pardubicích. Třinec rozhodl všechny tři série play off v sedmých zápasech, v semifinále se Spartou prohrával 0:3 a v šestém duelu vyrovnával dvě desetiny před koncem.

Pardubice v sedmém finále navzdory drtivé územní převaze vstřelily jediný gól, což na výhru nestačilo. Pro mužstvo vedené kapitánem Lukášem Sedlákem je porážka velkým zklamáním, protože v sérii bylo favoritem a po snazších postupech v play off mělo odpočatější kádr.

Ve slezském týmu slaví řada bývalých hráčů NHL. Druhý brankář Marek Mazanec má za sebou 30 odchytaných zápasů za Nashville Predators, slovenský útočník Marko Daňo odehrál 141 duelů v dresech Columbus Blue Jackets, Chicago Blackhawks, Winnipeg Jets a Colorado Avalanche. Kapitán Petr Vrána má v životopise 16 duelů za New Jersey Devils.

Titul náleží také v posledním duelu kvůli zranění nehrajícímu Andreji Nestrašilovi (128 utkání za Detroit Red Wings a Carolina Hurricanes) a dalším členům marodky, na níž byli i obránci Martin Marinčin (227 zápasů za Edmonton Oilers a Toronto Maple Leafs) a Jakub Jeřábek (37 startů za Montreal Canadiens, Washington Capitals a St. Louis Blues).