wild 9-25

Útočník Jakub Lauko skóroval i ve svém druhém duelu za Minnesota Wild, ale porážce ve středečním přípravném utkání na ledě Dallas Stars 2:5 nezabránil. Po jedné asistenci si připsali útočníci Jakub Vrána z Washington Capitals, Ondřej Palát z New Jersey Devils, Gabriel Szturc z Tampa Bay Lightning a obránce Mikuláš Hovorka z Florida Panthers.

Čtyřiadvacetiletý Lauko, jehož Wild získali 29. června z Boston Bruins, ve 26. minutě snížil na 1:2. V pravém kruhu zachytil chybnou rozehrávku Matta Duchenea a střelou zápěstím k bližší tyči překonal Jakea Oettingera. V sobotu se Lauko jednou brankou podílel na vítězství na hřišti Winnipeg Jets 5:2. V sestavě Wild se objevil v Dallasu také obránce David Špaček. Letošní mistr světa IIHF z Prahy bojuje o premiéru v NHL.

Lauko dvakrát zachytil rozehrávku a snížil na 1:2

Vrána, který se v kempu celku z hlavního města Spojených států amerických uchází o smlouvu, přispěl k vítězství Washingtonu v New Jersey 5:3. Jako první se ale v utkání bodově prosadil Palát. V čase 14:27 nabil na modrou čáru obránci Brendenu Dillonovi, který otevřel skóre. Vrána se v 35. minutě podílel na gólu Johna Carlsona na 1:1.

Pro osmadvacetiletého Vránu, jenž v roce 2018 získal s Capitals Stanley Cup a působil i v Detroit Red Wings a St. Louis Blues, to byl výrazně vydařenější zápas než v neděli s Philadelphia Flyers, kdy si při porážce 2:6 připsal tři minusové body. Slovenský útočník Tomáš Tatar za Devils nebodoval.

Tampa Bay v divoké přestřelce v Orlandu zdolala v derby Floridu 8:7 a po asistenci si připsali oba čeští aktéři v utkání. Szturc se podílel nahrávkou 13 sekund před koncem úvodní části na vyrovnání na 2:2, o které se postaral Tobie Paquette-Bisson.

Hovorka za poražené asistoval v 50. minutě u branky Tobiase Björnfota, který poslal letošního vítěze Stanley Cupu do vedení 6:5. Bodoval tak i ve druhém vystoupení z Panthers. V neděli se podílel také přihrávkou na vítězství nad Nashville Predators 3:2. Hvězdou zápasu byl s pěti body za dvě branky a tři asistence obránce Lightning Darren Raddysh.

Třiadvacetiletý Hovorka v dubnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč s Panthers dvouletou nováčkovskou smlouvu a zamířil bojovat o NHL z Českých Budějovic. Pro o dva roky mladšího Szturce to byl v prvním vystoupení před touto sezonou první bod za Lightning, za které odehrál v přípravě dva zápasy už loni. Po působení v Kelowně v juniorské WHL uzavřel s Tampou Bay letos v březnu tříletý nováčkovský kontrakt také jako nedraftovaný hráč.

Poprvé se v dresu Vancouver Canucks se představil po příchodu z Vegas Golden Knights brankář Jiří Patera, který odchytal celý zápas v Abbotsfordu proti Calgary Flames a pomohl k výhře 4:3 po prodloužení. Za kanadský celek jednou skóroval slovenský útočník Samuel Honzek a asistenci si připsal jeho krajan Martin Pospíšil.

Brankář Petr Mrázek při porážce Chicago Blackhawks 2:4 s Detroitem odchytal první dvě třetiny a z 23 střel inkasoval dvě branky. Své místo v brankovišti přepustil Mitchellu Weeksovi za stavu 2:2.

Vegas Golden Knights s útočníkem Tomášem Hertlem v sestavě prohráli s Los Angeles Kings 2:3. Columbus Blue Jackets zdolali St. Louis 3:0 a o čisté konto se podělili Elvis Merzlikins a Zach Sawchenko, který nastoupil do třetí třetiny. Za poražené hrál slovenský útočník Dalibor Dvorský.