NHL Global Series - Arizona Coyotes v Los Angeles Kings

Logan Cooley nádherným gólom pomohol k víťazstvu Arizona Coyotes 5:3 nad Los Angeles Kings pred vypredanou Rod Laver Arenou v sobotnom zápase NHL Global Series 2023. V austrálskom Melbourne sledovalo hokejový zápas 13 097 divákov.

Predsezónny duel bol prvým súbojom NHL hraným na južnej pologuli. V nedeľu si Coyotes a Kings zahrajú odvetu, priamy prenos vysiela od 6:05 SELČ Nova Sport 2.

gs 9-22

Cooley v 32. minúte upravil na 4:1, keď pozdĺž pravého mantinelu prekorčuľoval Adriana Kempeho, pri kruhu sa otočil okolo obrancu Andreasa Englunda, prenikol k bránke a prekonal Pheonixa Copleyho. Arizona si devätnásťročného útočníka vybrala ako číslo 3 v minuloročnom drafte.

Clayton Keller si pripísal gól a asistenciu, za Coyotes skórovali Matias Maccelli, Lawson Crouse a Barrett Hayton. Connor Ingram, ktorý dostal prednosť pre Karlom Vejmelkom, si pripísal 28 zákrokov.

Za porazených mal Viktor Arvidsson bilanciu 1+1, za Kings skórovali ešte Kempe a Trevor Moore. Copley si v prvých dvoch tretinách pripísal 10 zákrokov, David Rittich, ktorý ho pred treťou tretinou vystriedal, stihol tri zákroky.

Keller otvoril skóre v čase 21:48 po prihrávke Nicka Schmaltza, o necelých sedem minút neskôr Maccelli zvýšil v presilovke.

Po Kempeho znížení vrátil Arizone dvojgólový náskok Crouse a následne sa presadil Cooley.

V čase 34:33 znížil Arvidsson a na rozdiel gólu ešte do konca druhej tretiny upravil Moore.

Na konečných 5:3 však 22 sekúnd pred koncom Hayton trafil do prázdnej bránky.