kempe 9-23

Adrian Kempe bol vďaka dvom gólom kľúčovou postavou Los Angeles Kings pri nedeľnom víťazstve 3:2 nad Arizona Coyotes v dueli NHL Global Series 2023. V Melbourne ho vo vypredanej Rod Laver Arene videlo 13 188 divákov.

Predsezónny duel bol druhým súbojom NHL, ktorý sa hral na južnej pologuli. V prvom v sobotu Coyotes porazili Kings 5:3.

Za Los Angeles skóroval aj Jacob Moverare. Brankár Kings Cam Talbot si v prvých dvoch tretinách pripísal 20 zákrokov a David Rittich v tretej tretine zastavil sedem z ôsmich striel. Za Arizonu si góly rozdelili Barrett Hayton a Travis Dermott, Karel Vejmelka mal za Coyotes 31 zákrokov.

Hayton sa presadil v presilovke v čase 11:18 prvej tretiny a dostal Arizonu do vedenie. Kings sa dostali k slovu až v tretej časti vďaka Kempeho gólu v presilovke 4 na 3. V 48.minúte sa strelou od modrej čiary uviedol Moverare a Kempe potom potvrdil výhru L.A., keď 40 sekúnd pred koncom trafil do prázdnej bránky na 3:1.

Na konečných 3:2 upravil 17 sekúnd pred vypršaním tretej tretiny Dermott.

V drese víťazov okrem iných chýbali kapitán Anže Kopitar a obranca Drew Doughty.