Honzek 92324

Útočník Samuel Honzek nazbieral v pondelkovom prípravnom zápase Calgary Flames tri asistencie. Klubu z Alberty sa aj vďaka nemu v prípravnom zápase podarilo zdolať Edmonton Oilers. Jednou prihrávkou k výhre prispel aj ďalší slovenský forvard Martin Pospíšil.

Rozdelené tímy klubov Flames a Oilers v pondelok odohrali dva testovacie duely. Honzek aj Pospíšil sa predstavili na ľade Edmontonu, kde Calgary triumfovalo 6:3.

Na úvodný duel zápasu prihral Pospíšil, ktorý odohral prvý skúšobný duel v sezóne a predstavil sa v ňom ako center elitnej formácie. Honzek, ktorý bol šestnástkou minuloročného draftu, asistoval pri dvoch góloch Matta Coronata a prispel aj k presnému zásahu Justina Kirklanda. Práve s ním a Jonathanom Huberdeauom forvard z Trenčína nazbieral najvyšší počet bodov zo všetkých hráčov víťazného tímu.

Devätnásťročný útočník strávil na ľade čas 14:12 a pripísal si dva kladné body v hodnotení plus/mínus. Rovnakú bilanciu mal aj Pospíšil, ktorý odohral 17 minút a 12 sekúnd. Pridal aj tri strely strelecké pokusy. Kapitán Connor McDavid neodvrátil prehru Oilers gólom a prihrávkou.

Calgary nastrieľalo šesť gólov aj v druhom súboji, ktoré odohralo na domácom ľade a porazilo v ňom Oilers 6:1. K triumfu prispel aj český brankár Daniel Vladař, ktorý zastavil 18 pokusov hostí. V presilovej hre ho prekonal len Mike Hoffman. Connor Zary sa podpísal pod úspech dvomi gólmi a prihrávkou.

Montreal Canadiens v zostave bez slovenských útočníkov Juraja Slafkovského a Filipa Mešára si bez problémov poradili s Philadelphia Flyers 5:0. Polovicu duelu odchytal český brankár Jakub Dobeš, ktorý zastavil všetkých 12 pokusov súpera. V deviatej minúte dal rozhodujúci gól Luke Tuch a v tretej tretine vylepšili výsledok David Savard, Emil Heineman, Josh Anderson, Alex Barré-Boulet. Heineman a Barré-Boulet si pripísali aj asistencie.

Dobeš pochytal všetkých 12 striel Flyers

Buffalo Sabres, ktorí sa 4. a 5. októbra predstavia proti New Jersey Devils v NHL Global Series v pražskej O2 arene, úspešne zvládli aj druhý test. Po sobotnej výhre nad Pittsburgh Penguins 7:3 porazili Columbus Blue Jackets 6:1, za ktorých nenastúpil obranca Samuel Kňažko.

Za Dallas Stars pri výhre na ľade Colorado Avalanche 3:2 boli najaktívnejšími hráčmi český útočník Matěj Blümel spolu s forvardom so slovenskými koreňmi Loganom Stankovenom, ktorí predviedli štyri strely na bránku.

Utah Hockey Club zvládol aj svoj historicky druhý zápas, keď po nedeľnej výhre nad St. Louis Blues 5:3 zdolal Los Angeles Kings 3:2 po predĺžení. Po 19 sekundách nadstavenia o tom rozhodol Clayton Keller. Za Kings nenastúpil útočník Martin Chromiak a v zostave Utahu chýbali forvard Miloš Kelemen aj obranca Patrik Koch.