SK Roundup 9/26

V noci zo štvrtka na piatok sa odohralo ďalších päť prípravných duelov pred sezónou 2024-25. Tentoraz sa v nich objavil len jeden Slovák.

Pavol Regenda nastúpil za Anaheim Ducks, ktorí na domácom ľade prehrali so San Jose Sharks 2:3 po predĺžení. Útočník z Michaloviec odohral čas 12:38, skončil s jedným záporným bodom v plus/mínus a nepremenil tri strelecké pokusy.

Rozhodujúci gól zápasu dal na začiatku tretej minúty predĺženia Luca Cagnoni. Za Sharks sa presadili aj Klim Koston a Tristen Robins. V drese domácich skórovali mladíci Mason McTavish a Leo Carlsson.

Philadelphia Flyers vo svojej aréne porazili New York Islanders 2:0 a hlavnou hviezdou sa stal útočník Matvej Mičkov. Ruský forvard prispel k výhre gólom a prihrávkou.

Siedmy výber minuloročného draftu zatiaľ za Flyers odohral dva duely, v ktorých si pripísal štyri body za gól a tri prihrávky. Devätnásťročný forvard minulý rok žiaril v Kontinentálnej hokejovej lige za Petrohrad a Soči.

O druhý gól sa postaral Erik Johnson a Samuel Ersson zastavil všetkých 37 striel, ktorým čelil. V bránke Islanders predviedol 24 zákrokov Marcus Hogberg. Mičkov sa presadil v čase 18:57, keď uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky.

Montreal Canadiens bez útočníkov Juraja Slafkovského a Filipa Mešára v zostave prehrali na ľade Toronto Maple Leafs, ktorým podľahli 1:2. Duel nedohral domáci útočník William Nylander, ktorý odstúpil po kolízii s Christianom Dvorakom v úvodnej tretine.

Za Maple Leafs skórovali John Tavares a Nicholas Robertson. Brankár Anthony Stolarz v prvých dvoch tretinách zastavil deväť z desiatich striel a Matt Murray v poslednej časti pridal sedem zákrokov. Za Canadiens sa presadil Dvorak a český brankár Jakub Dobeš si pripísal 32 úspešných zákrokov.

Dobeš betónom skvele zastavil McManna

New York Rangers bez útočníka Adama Sýkoru si v domácej Madison Square Garden poradili s Boston Bruins 5:2. Pred domácimi fanúšikmi sa presadili Adam Fox, Jonny Brodzinski a Adam Edstrom. Veterán v bránke Jonathan Quick predviedol 10 zákrokov a po dvoch tretinách ho vymenil Louis Domingue, ktorý úspešne zakročil desaťkrát.

O góly na strane hostí sa postarali Brett Harrison a Mark Kastelic. V bránke sa objavil Brandon Bussi, ktorý zaznamenal 28 úspešných zákrokov z 32 striel.

Buffalo Sabres uspeli až po predĺžení, po ktorom vyhrali na ľade Ottawa Senators 3:2. Rozhodujúci gól dal po dvoch minútach predĺženia Noah Ostlund.

Šestnásty hráč draftu prekonal brankára Dustina Tokarskiho po tom, ako Isak Rosen vyrovnal len 41 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Za Ottawu prvýkrát chytal Linus Ullmark, ktorý v júni prišiel v rámci trejdu s Bostonom. Ullmark chytil 28 z 29 striel a v polovici druhej časti ho vystriedal Tokarski.