Pastrnak 10124

Útočník David Pastrňák pomohl dvěma asistencemi k vítězství Boston Bruins v úterním přípravném utkání NHL nad Philadelphia Flyers 4:1. Jednou přihrávkou přispěl k úspěšnému výsledku Bruins také forvard Pavel Zacha. Skvělou formu potvrdil bývalý útočník Bruins Jakub Lauko, který se gólem a asistencí podepsal pod výhru Minnesota Wild nad Chicago Blackhawks 7:2. Obránce Jakub Zbořil nezabránil stejnou bilancí porážce New Jersey Devils na ledě New York Rangers 4:5. Forvard Jakub Brabenec zaznanemal dvě přihrávky při výhře Vegas Golden Knights v Denveru nad Colorado Avalanche 6:1.

Pastrňák se Zachou, kteří se v květnu podíleli v dresu české reprezentace za zisku zlata na mistrovství světa IIHF v Praze, nastoupili v testovacím období před novou sezonou podruhé. A bylo to pro ně výrazně povedenější vystoupení než ve čtvrtek v aréně Rangers, kde se při porážce 2:5 neprosadili a oba si shodně připsali tři záporném body v bilanci plus/minus.

Proti Flyers se v čase 47:50 podíleli na vítězné brance Bostonu v přesilové hře. Pastrňák z pravého kruhu předal puk blíže k brance stojícímu Zachovi, jenž našel na druhé straně Tylera Johnsona a ten zamířil do odkryté části branky Samuela Erssona. Hlavní ofenzivní tahoun Bruins Pastrňák ještě 85 sekund před koncem asistoval u gólu Charlieho Coylea, který při hře Philadelphie bez brankáře zvýšil na 3:1.

PHI@BOS: Johnson po spolupráci Pastrňáka se Zachou využil přesilovku

Wild získali Lauka z Bostonu letos 29. června a čtyřiadvacetiletý odchovanec Chomutova skóroval ve třetím ze čtyř duelů v novém působišti. Díky němu Minnesota otočila skóre na 2:1. Nejdříve v 18. minutě zaznamenal asistenci u trefy na 1:1, když po zisku puku bekhendovou střelou nepřekonal gólmana Drewa Commessa, ale z dorážky uspěl Frederick Gaudreau. V čase 24:16 získal Lauko domácím vedení střelou z levého kruhu po nabídce Ryana Hartmana. Čtyřmi body za gól a tři přihrávky přispěl k výhře Kirill Kaprizov.

Zatímco hlavní část kádru Devils se chystá v Praze na páteční a sobotní duely NHL Global Series v Praze proti Buffalo Sabres, Zbořil s dalšími hráči pokračuje v přípravě v Severní Americe a bojuje dál na zkoušce o novou smlouvu v NHL. Za Devils sedmadvacetiletý odchovanec Komety Brno, který v NHL sehrál 76 zápasů za Boston, nastoupil potřetí a poprvé bodoval.

V Madison Square Garden Zbořil v čase 7:31 vyrovnal na 1:1. Vydal se na ofenzivní výlet a opakovanou střelou z pozice mezi kruhy překonal Igora Šesťorkina. V polovině závěrečné třetiny se ještě v přesilové hře podílel na snížení Kevina Labanca na 3:5. Poprvé dostal v dresu New Jersey příležitost útočník Matyáš Melovský, jehož si Devils vybrali v 6. kole letošního draftu na 171. pozici. Za 13 minut a 57 sekund na ledě si připsal jednu střelu a dva minusové body.

NJD@NYR: Zbořil svým prvním gólem za Devils vyrovnal na 1:1

Brabenec si ve třetím duelu v letošní přípravě polepšil na tři body a všechny nasbíral za přihrávky. Ve 29. minutě po kombinaci jednadvacetiletého rodáka z Brna s Pavlem Dorofejevem zvýšil Zach Aston-Reese na 3:1 a druhou asistenci si připsal i u branky na 5:1, kterou dal z dorážky opět Aston-Reese. V barvách vítězů nechyběl ani další talentovaný forvard Matyáš Šapovaliv.

Za Ottawa Senators při výhře na ledě Montreal Canadiens 4:3 hrál útočník Jan Jeník. Columbus Blue Jackets v sestavě s obránci Davidem Jiříčkem a Stanislavem Svozilem vyhráli venku nad St. Louis Blues 3:1.