Krejčí se prosadil parádní ranou v přesilovce

Pokud dvě minuty před koncem prohráváte o dva góly, pak je jasné, že při power play pošlete na led ty nejlepší a nejšikovnější hráče, které máte k dispozici. V případě Boston Bruins je výběr celkem jasný.

Kromě jedné z nejproduktivnějších formací v NHL ve složení David Pastrnak, Patrice Bergeron, Brad Marchand se na modrou postaví obránce Torey Krug, před branku jde Jake DeBrusk a k nim se na pozici jakéhosi 'libera' připojí i David Krejci.
Zkušenost a manévrovací schopnosti třiatřicetiletého centra se Bostonu v závěru utkání s Minnesota Wild znovu vyplatily. Krejčí během 48 sekund srovnal dvěma góly stav ze 2:4 na 4:4 a ve třetí minutě prodloužení se o druhý bod a další výhru pro domácí postaral Krug.
"Jsem z toho v šoku," netajil se útočník Minnesoty Jason Zucker. "Kontrolovali jsme strašně dlouho zápas a najednou jsme inkasovali v prodloužení..."

Krejčí zařídil Bruins prodloužení, Krug v něm rozhodl

Pokolikáté Krejčí za dobu svého působení v Bruins pomohl týmu ze zdánlivě beznadějné situace, se asi už nedá spočítat. V sobotu vrátil odcházející pesimistické fanoušky na svá místa, když využil nezištnou Bergeronovu přihrávku před prázdnou branku. A pak se opřel do puku z levého kruhu, tedy z pozice, odkud obvykle pálí jeho dnes už slavnější krajan Pastrňák. Gólman Alex Stalock nestačil pokrýt mezírku u tyčky a Wild hořce bědovali nad ztrátou jasného vedení.
"Snažíme se to natrénovat a jít tvrdě do brány," líčil Krejčí. "DeBrusk a Bergeron to sehráli dobře s pukem a já měl před sebou prázdnou branku. No a při druhém gólu jsem se jen snažil vypálit, co nejtvrději to půjde. No a vyšlo to," nedělal ze svého představení vědu Krejčí.
I když se články bostonských novin od začátku sezony točí kolem Pastrňáka, Marchanda, nebo nedávného zápasového jubilanta Zdena Cháry, palcové titulky by si za své listopadové výkony zasloužil i Krejčí, nenápadná tichá voda ze Šternberka.
V 11 zápasech od začátku měsíce stačil nabírat 12 bodů (3+9), tedy stejně jako Pastrňák a Bergeron. Jen Marchand během tohoto období odskočil na 18 bodů (9+9).

Krejčí otevřel skóre po 69 vteřinách

Krejčí je pátým nejstarším hráčem na soupisce Bruins a také jedním z pěti pamětníků posledního bostonského triumfu ve Stanley Cupu v roce 2011. Jako hráč, který celou profesionální kariéru strávil v Bostonu, zažil ale také hořké finálové porážky s Chicago Blackhawks v roce 2013 a tu letošní v sedmém domácím zápase se St. Louis Blues.
Nahodit zase motory ale nebylo pro Krejčího nic moc složitého. "Snažil jsem se to hodit za hlavu, nebylo to zase tak těžké. Soustředím se prostě na to, co bude..." popisoval Krejčí, kterého však na šest zápasů zastavily problémy v horní části těla.
V listopadu ovšem hraje tak, jakoby žádné zranění nikdy neexistovalo. "Už mi není 23 let jako Pastovi. Ale je to lepší a lepší. Koukám dopředu," konstatoval Krejčí, jenž měl po sobotě na kontě 867 odehraných utkání v dresu s písmenem B na hrudi. A jelikož má smlouvu i na další sezonu, mohl by v Bostonu oslavit tisícovku!
A proč ne, když výkonnostně na to pořád má? Povídačky o tom, jak s rostoucím věkem klesá kvalita, u Krejčího nefungují. Jestliže v sezoně 2016-17 nasbíral 17 branek a 27 asistencí, v té minulé se odrazil až ke kariérnímu maximu 73 bodů (20+53)!
*** ***Více z Bostonu: [Na střeleckou tabulku nekoukám, tvrdí Pastrňák]
V tomto ročníku je po 17 utkáních na čtyřech gólech a 11 přihrávkách. Ale co je důležitější: pořád předvádí svou univerzalitu, cit pro přihrávku i nečekané vyřešení situace. Když bylo potřeba zaskočit v elitní lajně, vypadalo to, jakoby tam hrál odjakživa. A když se Bergeron po zranění vrátil do sestavy, bez reptání se zase přesunul na pozici druhého centra.
"NHL je určitě rychlejší soutěž než před deseti lety, ale všechno je jen o domluvě se spoluhráči," tvrdí Krejčí.
A zápas s Minnesotou to jen potvrdil. "Pořád jsem zkrátka tady," usmál se útočník, který v Bostonu působí od sezony 2006-07.