hronek924

Úterní večer patřil v NHL během přípravy na novou sezonu z českého pohledu Filipům. Obránce Filip Hronek si připsal vítězný gól v utkání Vancouver Canucks proti Seattle Kraken, v němž domácí zvítězili 3:1. Útočník Filip Chytil načal smršť New York Rangers v duelu s rivaly New York Islanders, která vedla k obratu z 1:4 na 6:4. Asistenci v dresu San Jose Sharks zaznamenal bek Jan Rutta.

Hronek se prosadil při početní výhodě ve 38. minutě ranou bez přípravy poblíž modré čáry. Zvyšoval v tu chvíli na průběžných 2:0 pro Canucks. Třetinu v hostujícím brankovišti odchytal Aleš Stezka, připsal si šest úspěšných zásahů a neinkasoval. Přes deset minut odehrál v útoku jeho spoluhráč Eduard Šalé, ale nebodoval.

Hronek překonal Daccorda ranou z první

Parádní přestřelka byla k vidění v Madison Square Garden při souboji rivalů New York Rangers a New York Islanders. Domácí v ní prohrávali po dvou třetinách 0:3 a pak ještě i 1:4, ale v končící 54. minutě byl při přesilovce ve správný čas na správném místě Filip Chytil a úspěšnou dorážkou nastartoval obrat na konečných 6:4. Český útočník se tak trefil i ve druhém startu v přípravě na novou sezonu. Shodnou bilancí 2+1 se v dresu vítězů blýskli Chris Kreider a Zac Jones.

Chytil se prosadil dorážkou v přesilovce

San Jose Sharks podlehli Anaheim Ducks 3:4. Jan Rutta patřil k střelecky nejaktivnějším hráčům zápasu, když vyslal do prostoru branky hned čtyři pokusy, ale neskóroval. Asistenci si připsal u úvodního gólu Daniila Guščina. Sharks vedli ještě po první třetině 2:0. Polovinu zápasu odchytal v jejich brance Vítek Vaněček. Připsal si 11 zákroků, jednou inkasoval. V útoku Ducks nastoupil slovenský forvard Pavol Regenda.

Pittsburgh Penguins s českým obráncem Filipem Králem v sestavě podlehli Buffalo Sabres 2:3. Král nebodoval, navíc v 54. minutě zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě a následně odkulhal rovnou do kabiny.

Ottawa Senators přetlačili v kanadském souboji Toronto Maple Leafs 2:1. Obrat z 0:1 dokonal vítěznou trefou Zack Ostapchuk. Český útočník David Kämpf v dresu poražených nebodoval.

Stejně otočili výsledek také hokejisté Carolina Hurricanes na ledě Tampa Bay Lightning. Mladý finský obránce Aleksi Heimosalmi rozhodl gólem na 2:1 až v čase 59:15.

Montreal Canadiens odehráli i druhý přípravný duel s čistým kontem. Po triumfu 5:0 nad Philadelphia Flyers přehráli tentokrát New Jersey Devils 3:0. V sestavě vítězů byl Kanaďan s českým občanstvím Arber Xhekaj, k vidění bylo hned trio Slováků. Z výhry se mohli radovat Juraj Slafkovský a Filip Mešár, dres Devils oblékl zadák Šimon Nemec. Hlavní hvězdou zápasu byl ale dvougólový střelec Michael Pezzetta. O čisté konto se postarali Sam Montembeault a Connor Hughes.

Boston Bruins zdolali v utkání bez českého zastoupení Washington Capitals 4:2. Na straně domácích chyběli David Pastrňák s Pavlem Zachou, v sestavě Capitals nebyl Jakub Vrána, jenž se pokouší o restart kariéry v klubu, s nímž dobyl Stanley Cup. Za poražené hrál slovenský bek Martin Fehérváry, ale nebodoval.