Zbystřete pozornost. Západní konference může mít dravce, který chce v konečném účtování potrápit i zavedenější značky.

Tím jsou Minnesota Wild, kteří potřetí v řadě vyhráli, tentokrát si poradili na ledě Florida Panthers s místními obhájci Stanley Cupu (5:1) a v základní hrací době ještě neprohráli.

"Bylo to z naší strany dobré," uznal kouč John Hynes. "Myslím si, že jsme ukázali vyzrálost."

Wild jsou druhým týmem v historii ligy, který ani jednou v úvodních šesti utkání neprohrával během šedesáti minut. Vždycky se Minnesota dostala do vedení a soupeř maximálně srovnal. Boston Bruins to v ročníku 1969-70 dokázali hned v prvních sedmi duelech.

Wild sice už dvakrát prohráli (po nájezdech se Seattle Kraken a po prodloužení s Winnipeg Jets), ale i v těchto zápasech v základní hrací době ani jednou neztráceli. Podruhé v klubové historii navíc na startu sezony drží v šesti utkáních neporazitelnost. Předtím to bylo v ročníku 2008-09.

Další důvod, proč je zřejmé, že se musí s Wild počítat. Zvlášť, když si naposledy dokázali poradit i s Panthers, nejlepším týmem za poslední dvě sezony.

"Když hrajete v této aréně, úroveň hry je vysoká. Musíte vyhrávat i v těžkých oblastech. U mantinelů, před brankou," hodnotil Hynes, trenér Wild. "Navíc je třeba dělat správná rozhodnutí s pukem, protože Panthers jsou týmem, který má silný forčekink."

"Je to pro nás dobrý start," ocenil i stěžejní útočník Kirill Kaprizov, který si připsal dvě asistence. "Snažili jsme se nefaulovat, hrát čistě a výborně nás podržel brankář," řekl o výhře nad Panthers. Pochválil tak gólmana Filipa Gustavssona, jenž si připsal 24 zákroků.

Zuccarello využil nahrávku Kaprizova a zvýšil

Také on prožívá výtečný vstup do ročníku. Je to pro něj čtvrté vítězství a v pěti zápasech drží skvělou úspěšnost (95,2 procent) i průměr inkasovaných gólů (1,40).

Hostům se podařila první třetina, kdy skórovali dvakrát rychle za sebou. V rozmezí 22 sekund se prosadili útočníci Marco Rossi a Marcus Johansson. Jejich parťák Matthew Boldy zvýšil zkraje druhé dvacetiminutovky na 3:0 a odhodlaní Wild se dostali do rozhodujícího trháku.

"Bylo fajn, že jsme dali nějaké góly. Víme, že Panthers jsou doma dobří," vykládal týmový lídr Mats Zuccarello.

Floridu nezachránilo ani to, že už se v sestavě objevil klíčový útočník Matthew Tkachuk, jenž předešlých pět zápasů musel vynechat kvůli nemoci. Zaznamenal asistenci, dvě střely na branku a na ledě strávil necelých 17 minut.

Byl to pro něj jubilejní 200. bod v dresu Panthers (66+134). Na to, aby se dostal na tuhle metu, spotřeboval 162 utkání. Pouze Pavel Bure byl v historii klubu rychlejší (161 zápasů). Tkachuk se dostal do akce poprvé od 10. října. Na gól ve třech utkáních zatím čeká, připsal si tři přihrávky.

"Potřebujete mít emocionální hru na vysoké úrovni, abyste v NHL uspěli. A my jsme ji dostatečně vysoko neměli," musel uznat Paul Maurice, kouč Panthers, jenž před utkáním podepsal s klubem nový dlouhodobý kontrakt. "Nebyli jsme tam, kde jsme měli být," dodal sebekriticky s tím, že se mu nepodařilo dostat nejlepší hráče do takových pozic, aby opravdu byli nejlepšími hráči.

I to byl důvod, proč se radovali Wild.

Jejich start do sezony naplňuje fanoušky optimismem. Klub v letech 2019 až 2023 čtyřikrát za sebou vypadl hned v prvním kole play off. V minulém ročníku ale přišel ještě větší kolaps. Mezi elitu bojující o Stanley Cup se Wild vůbec nedostali, zvlášť start se jim nepovedl, už na konci listopadu nabrali obří ztrátu.

Takže je čas na nápravu.

Ta zatím vychází. A to i přesto, že se tým opět musí obejít bez kapitána Jareda Spurgeona. Obránce, jenž je duší klubu a působí v něm od roku 2010, odehrál v minulém ročníku kvůli sérii zranění pouze 16 utkání. A zdá se, že zdravotní problémy úplně nevymizely, protože tentokrát stihl pouze dvě utkání.

Ale i bez něj zatím Wild šlapou. V jejich podání je vstup do sezony velká divočina. Tak, jak velí název jejich klubu.