Tri zápasy, tri góly.

To je to, čo od kanoniera očakávate. Hlavne od niekoho, kto patrí medzi najlepších strelcov v NHL v posledných rokoch. Takú bilanciu po úvodných zápasoch sezóny nájdete pri mene David Pastrňák.

Český útočník sa presadil v treťom zápase, tentoraz v predĺžení rozhodol o výhre Boston Bruins nad Los Angeles Kings (2:1).

Opäť ukázal, že keď to tím najviac potrebuje, tak zaberie.

V predĺžení precízne zakončil spoločnú súhru s obrancom Masonom Lohreiom a ďalším mladíkom Matthewom Poitrasom. S jeho svižnou strelou po ľade si brankár Darcy Kuemper nedokázal poradiť.

Pastrňák v predĺžení vystrelil triumf Bruins

"Potsy (Poitras) odviedol super prácu, urobil niekoľko pekných pohybov. Hráči súpera už vyzerali trochu unavení," opísal víťaznú strelu Pastrňák, ktorý pred novinárov opäť predstúpil s fúzmi, čo je jeho nový imidž.

"Už som chcel vystriedať, pretože som bol poriadne unavený. Takže som mu len prihral. Obzrel som sa a Pasta dal gól," opísal Poitras, talentovaný dvadsaťročný center, ktorý odohral skvelý zápas.

Zaznamenal tak skvelý návrat do zostavy po operácii ramena, ktorú absolvoval v minulom ročníku. Preto len 33 duelov, ten posledný na konci januára. A hneď pri prvej príležitosti ukázal, že dokáže byť veľmi užitočný.

"Veľmi sa teším, že je späť. Je to skvelý hráč," pochválil ho Pastrňák, ktorý sa presadil vo všetkých doterajších zápasoch sezóny. Je na dobrej ceste k tomu, aby opäť predvádzal strelecké galapredstavenie. V minulej sezóne zaznamenal 47 gólov, v predchádzajúcej dokonca 61.

Aj keď svetový šampionát v Prahe, ktorý rozhodol víťazným gólom vo finále proti Švajčiarom, dohrával so zranením, tak sa zdá, že v súčasnosti je už v plnej sile. Zaznamenal desiaty víťazný gól v predĺžení v kariére, vďaka čomu sa stal štvrtým hráčom v histórii Bruins, komu sa to podarilo.

"Je to hráč, ktorý rok čo rok ukazuje, že je top strelec. Takže mu musíme venovať extra pozornosť," uviedol Jim Hiller, tréner Kings. Práve v predĺžení dostal trochu priestoru a pre hostí to bola pohroma. Predtým sa ho snažili pokrývať lepšie, hlavne v početných výhodách. Aj preto Boston nevyužil ani jednu z piatich. Rovnako ako Kings.

Bruins sa dlho nemohli presadiť, predovšetkým v úvodnej tretine to z ich strany nebol ideálny výkon. Držal ich hlavne brankár Jeremy Swayman, ktorý pochytal 33 striel a po podpise osemročnej zmluvy na 66 miliónov dolárov robí maximum, aby ukázal, že si také peniaze zaslúži.

Za svoj výkon bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Pastrňák bol hneď za ním.

Kings sa dostali do vedenia 1:0 v 26. minúte, domáci v závere druhého dejstva zásluhou Eliasa Lindholma, švédskeho centra, ktorý vedie elitnú formáciu.

"Vždy je pekné skórovať a pomôcť mužstvu," reagoval útočník, ktorého si v lete Bruins vyhliadli ako voľného hráča. Potom však sebakriticky dodal: "Nehral som veľmi dobre a musím byť lepší. Kings hrali dobre, ale nedali nám veľa priestoru. Bolo to pre nás ťažké, ale som rád, že sme sa držali plánu a nakoniec sme našli cestu k víťazstvu."

Pred vyrovnávajúcim gólom to skvele urobil kapitán domácich Brad Marchand, ktorý z uhla šikovne vystrelil na Darcyho Kuempera, brankára Kings, a ten musel puk odraziť priamo pred Lindholma.

Lindholm dorazil do bránky Marchandovu strelu

"Bola to od neho naozaj šikovná strela," pochválil tréner Jim Montgomery lídra Bruins. "Taká, aby sa odrazila od betónu, keby predtým neskončila v bránke."

Lindholm bodoval aj v treťom zápase sezóny, celkovo si v tomto období pripísal 5 bodov (2+3). A je to úplne prvýkrát v kariére, keď v úvode ročníka získal toľko bodov v troch dueloch. Celkovo je to preňho 12. sezóna v NHL.

Bruins si od neho veľa sľubujú, mal by byť stredný útočník, ktorý nadviaže na velikánov na tomto poste - Patrica Bergerona a Davida Krejčího.

Bol to vyrovnaný zápas a dalo sa to tušiť. Ani jeden z predchádzajúcich siedmich duelov týchto dvoch súperov sa neskončil v riadnom hracom čase. Rovnako ako teraz.