slafkovsky

Prípravné duely pred novou sezónou 2023-24 sú minulosťou, zakončil ich sobotný program ôsmich stretnutí. Juraj Slafkovský skóroval pri výhre Montreal Canadiens nad Ottawa Senators 6:4. Hlavnou hviezdou posledného prípravného dňa sa stal Jack Eichel, ktorý k dvom gólom pripojil aj tri asistencie a Golden Knights zdolali Los Angeles Kings 7:4.

Slafkovský sa presadil už po 33 sekundách hry a nasmeroval Montreal k víťazstvu. V úvode zápasu dorazil do bránky odrazený puk a strelil prvý z celkovo šiestich gólov Canadiens v zápase. Minuloročná jednotka draftu strávila na ľade necelých 15 minút, pripísala si tri strelecké pokusy, tri hity a jeden plusový bod.

Slafkovský z dorážky otvoril skóre

Canadiens viedli nad domácimi Senators už 3:1, ale v tretej tretine náskok stratili. Za stavu 4:4  sa víťazným gólom presadil Cole Caufield a v závere spečatil výsledok Arber Xhekaj. Za Senators trafil aj český útočník Dominik Kubalík.

Kubalík znížil stratu Ottawy

Floridské tímy na záver nastúpili proti sebe, Tampa Bay Lightning s obrancom Erikom Černákom porazili posledných finalistov z Florida Panthers 4:2. Dvadsaťšesťročný slovenský obranca raz vystrelil a pripísal si jeden hit. V hre strávil 17 minút a 20 sekúnd.

Výhru Lightning vychytal brankár Jonas Johansson, ktorý predviedol 27 úspešných zákrokov. Útočník Brayden Point skóroval prvýkrát v prípravnej fáze, o ďalšie góly Tampy sa postarali Brandon Hagel, Anthony Cirelli a Tanner Jeannot. Eetu Luostarinen si za Panthers pripísal gól a prihrávku.

Golden Knights zavŕšili prípravnú fázu sedemgólovou výhrou v Los Angeles. Eichel strelil dva góly a na ďalšie tri prihral. Najužitočnejší hráč posledného play off Jonathan Marchessault ku gólu pripojil tri prihrávky a kapitán Mark Stone si pripísal dve asistencie. V drese Kings nazbierali dva body Kevin Fiala a Matt Roy.

Eichel strelil rozhodujúci gól Vegas

Arizona Coyotes zakončili prípravu siedmimi gólmi do siete Anaheim Ducks. Matt Dumba si okrem streleného gólu pripísal aj dve prihrávky. Triumf vychytal český brankár Karel Vejmelka, ktorý zastavil 20 striel.

Detroit Red Wings porazili Toronto Maple Leafs vďaka štyrom streleným gólom v rade. Ešte po polovici druhej tretiny prehrávali 0:2, ale potom sa v priebehu necelých ôsmich minút presadili štyrikrát. Christian Fischer a Jeff Petry skončili s dvomi bodmi, brankár Ville Husso prispel 21 úspešnými zákrokmi.

Columbus Blue Jackets porazili Washington Capitals bez obrancu Martina Fehérváryho v zostave. Víťazný gól zápasu strelil útočník Adam Fantilli, ktorého si Blue Jackets tento rok vybrali ako trojku draftu. V drese Capitals prvýkrát v príprave skóroval Alexander Ovečkin.