Slovenský týždeň v NHL: Najlepšie akcie

Aj v sezóne 2023-24 každý týždeň vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V trinástom týždni ročníka v NHL naskočilo šesť slovenských hokejistov. Tu je najlepší z nich:

Martin Fehérváry (Washington Capitals)

Na prelome kalendárneho roka sa zranil, ale minulý týždeň po návrate na to v jeho podaní vôbec nevyzeral.

Fehérváry po náraze do mantinelu 29. decembra nedohral súboj s New York Islanders a následne bol nútený vynechať zápas proti Nashville Predators. V druhý deň roka 2024 sa už obranca z Bratislavy vrátil do hry a bodoval dvakrát za sebou.

S Capitals odohral štyri duely v priebehu siedmich dní, vo všetkých strávil na ľade viac ako 20 minút a pomohol vybojovať štyri body za dva triumfy. Washington si tak vylepšil pozíciu v boji o divokú kartu vo Východnej konferencii.

Fehérváry prekonal Jarryho a zvýšil náskok Capitals

V utorok Capitals uspeli na ľade Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný bek sa presadil v úvodnej tretine a zvýšil náskok hostí na 3:0.

Fehérváry sa bodovo presadil aj v nasledujúcom zápase, ktorý Capitals prehrali na ľade New Jersey Devils 3:6. Člen elitnej obrany Washingtonu tentoraz rozbehol akciu, ktorá sa skončila presným zásahom Jevgenija Kuznecova.

"Určite sa cítim oveľa sebavedomejší, ako keď som v lige začínal," povedal Fehérváry, ktorý hrá v lige tretiu kompletnú sezónu. "V NHL sa snažím užiť si každý deň a neustále sa zlepšovať."

Capitals neuspeli ani o dva dni neskôr, keď znova dostali šesť gólov, tentoraz podľahli Carolina Hurricanes 2:6. Vynahradili si to v nedeľu, keď si poradili s Los Angeles Kings v pomere 4:3 a Fehérváry prispel k triumfu kladným bodom v hodnotení plus/mínus.

Slovenský bek má po 32 odohraných dueloch ročníka na konte dva góly a päť asistencií. Predviedol aj 75 hitov a zblokoval 57 striel súperov, čo ho v obidvoch prípadoch zaraďuje na tretie miesto z Capitals.