barzal 10-5

V piatok večer sa v Prahe začala ostrá sezóna výhrou New Jersey Devils 4:1 nad Buffalo Sabres. V zámorí sa však o niekoľko hodín neskôr odohralo aj osem prípravných duelov.

Najvýraznejšie v nich na seba upozornil útočník Mathew Barzal, ktorý sa gólom a štyrmi asistenciami podpísal pod každý zásah New York Islanders pri výhre 5:2 nad New York Rangers. Domáci už prehrávali 0:2, ale potom nastrieľali päť gólov za sebou.

Pre obidva newyorské tímy to bol posledný prípravný duel. Bo Horvat strelil dva góly, Anthony Duclair mal bilanciu gól a dve asistencie. Brankár Semjon Varlamov pomohol k triumfu 20 úspešnými zákrokmi.

Horvat dal druhý gól proti Rangers

Calgary Flames na domácom ľade nestačili na Winnipeg Jets, ktorým podľahli 2:3. Pre obidva tímy to bol posledný prípravný duel pred sezónou.

V zostave Flames nechýbali dvaja slovenskí útočníci. Martin Pospíšil odohral čas 12:35, pripísal si jeden strelecký pokus a tri hity. Len devätnásťročný Samuel Honzek tiež stihol tri bodyčeky a na ľade strávil takmer o dve minúty viac – jeho hrací čas bol 14:28.

Honzek je so siedmimi bodmi za dva góly a päť asistencií jedným z najproduktívnejších hráčov celej prípravnej fázy. Útočník z Trenčína bol šestnástkou minuloročného draftu a v kempe bojuje o miesto v kabíne Calgary.

Druhýkrát v priebehu dvoch dní sa proti sebe postavili Pittsburgh Penguins a Columbus Blue Jackets a po výhre 7:3 boli znova úspešnejší Penguins. Nadviazali tak na triumf 3:1 a Columbuse a uzavreli prípravnú fázu.

Puljujärvi zvýšil náskok Penguins

Noel Acciari strelil dva góly, skúsený veterán Kris Letang si pripísal dve asistencie a brankár Joel Blomqvist zaznamenal 26 úspešných zákrokov.

Carolina Hurricanes si po predĺžení poradili s Tampa Bay Lightning, za ktorých nenastúpil obranca Erik Černák. K výhre 2:1 pomohol dvomi prihrávkami český útočník Martin Nečas a rozhodujúci gól strelil po necelých dvoch minútach Shayne Gostisbehere.

Najúspešnejším hráčom Minnesota Wild bol Mats Zuccarello. Veterán si pri výhre 6:1 nad Chicago Blackhawks pripísal gól a dve asistencie. Brankár Marc-Andre Fleury prispel 21 úspešnými zákrokmi a český brankár Petr Mrázek v drese Chicaga pustil šesť gólov z 34 striel.

Faber bekhendom zvýšil vedenie Wild

Anaheim Ducks potrebovali na výhru nad San Jose Sharks až samostatné nájazdy. O víťazstve 3:2 v nich rozhodol Cutter Gauthier, ktorý sa stal jediným úspešným zakončovateľom. Český brankár Lukáš Dostál pomohol Anaheimu 22 úspešnými zákrokmi.

Ottawa Senators vyhrali na ľade Detroit Red Wings 4:3 po predĺžení. Po 19 sekundách nadstavenia rozhodol Noah Gregor. Anton Forsberg predviedol v bránke víťazov 30 úspešných zákrokov.

Gregor strelil rozhodujúci gól v predĺžení

Výhrou zakončili prípravné obdobie aj Vancouver Canucks, ktorí si poradili s Edmonton Oilers 4:1. Arshdeep Bains a Jake DeBrusk k triumfu pomohli gólom a prihrávkou. Elias Pettersson si pripísal dve prihrávky a Arturs Šilovs si poradil s 28 strelami Oilers.