patrick koch 10-2

Noc z utorka na stredu priniesla päť prípravných duelov. Nastúpili v nich aj traja slovenskí hráči.

Za presťahovaný Utah Hockey Club sa predstavili útočník Miloš Kelemen a obranca Patrik Koch. Z víťazstva 5:2 sa radovali domáci Anaheim Ducks, za ktorých strelil rozhodujúci gól Cutter Gauthier.

Kelemen mal hrací čas 11:18 a nepremenil dve strely na bránku. Obranca Koch odohral 16 minút a 48 sekúnd, v priebehu ktorých si pripísal jeden kladný bod v hodnotení plus/mínus aj jeden menší trest. Jeho štyri hity boli najvyšší počet z celého tímu.

Tampa Bay Lightning prehrali súboj s rivalmi z Florida Panthers 1:2 po predĺžení, ktoré už po 15 sekundách ukončil Sandis Vilmanis. Úvodný gól Floridy dal Zac Dalpe a v drese Tampy sa ako jediný presadil Nikita Kučerov, ktorý využil prihrávku Braydena Pointa.

Vilmanis rozhodol po 13 sekundách predĺženia

Za Lightning nastúpil aj obranca Erik Černák, ktorý strávil na ľade čas 19:49. Predviedol tri hity a dva strelecké pokusy.

Nashville Predators si poradili s Carolina Hurricanes 6:4 hlavne vďaka úvodnej tretine, v ktorej nastrieľali štyri góly. Dvomi zásahmi zažiarila nová posila Jonathan Marchessault a na ľade nechýbal ani Steven Stamkos, ktorý asistoval. Obaja skúsení útočníci s Predators podpísali zmluvy po otvorení trhu.

Za Nashville debutoval aj obranca Brady Skjei, ďalšia letná posila. Za víťazov chytal Scott Wedgewood, ktorý zastavil 15 striel. Na druhej strane sa predstavil Yaniv Perets, ktorý mal bilanciu 32 úspešných zákrokov.

Calgary Flames tentoraz bez Samuela Honzeka a Martina Pospíšila v zostave podľahli Winnipeg Jets 2:5. Dvakrát sa presadil Nino Niederreiter a Gabriel Vilardi prispel tromi prihrávkami.

Niederreiter sa krásne presadil z bekhendu

Nikolaj Ehlers mal na strane víťazov bilanciu gól, prihrávka a Mark Scheifele pripojil dve asistencie. Za Flames okrem Justina Kirklanda skóroval aj český útočník Martin Frk.

Seattle Kraken zdolal Edmonton Oilers 6:2. V oboch góloch porazených mal prsty Leon Draisaitl, ktorý raz skóroval a raz asistoval. V drese víťazov dal dva góly Shane Wright, ktorý bol štvorkou draftu 2022. V ten istý rok si Juraja Slafkovského z prvého miesta vybrali Montreal Canadiens a Šimon Nemec ako dvojka zamieril do New Jersey Devils.