Honzek 92324

Prípravná fáza pred sezónou 2024-25 v noci na štvrtok pokračovala ôsmimi duelmi. V hre nechýbali ani Slováci a dvaja z nich aj bodovali.

Samuel Honzek sa presadil aj v treťom prípravnom dueli Calgary Flames v sezóne. V polovici záverečnej tretiny súboja s Vancouver Canucks vyrovnal na 2:2, ale Calgary nakoniec prehralo 3:4. Na gól mu prihral krajan Martin Pospíšil.

Honzek, ktorý bol šestnásty hráč minuloročného draftu, predtým nazbieral päť asistencií v dvoch dueloch. Predchádzajúce dve sezóny strávil v juniorskej WHL v tíme Vancouver Giants a teraz bojuje o miesto v prvom tíme.

Rozhodujúci gól zápasu padol až v predĺžení, ktoré po necelej minúte ukončil Jake DeBrusk.

Vo floridskom súboji Tampa Bay Lightning s Florida Panthers padlo spolu 15 gólov. Z výhry v Orlande sa radovali Lightning, ktorí zvíťazili 8:7. Duel sa odohral bez slovenskej účasti, pretože v obrane víťazov chýbal Erik Černák a v útoku Panthers nenastúpil Oliver Okuliar, ktorý s čerstvými šampiónmi v apríli podpísal nováčikovskú zmluvu.

Hlavnou hviezdou Lightning bol Conor Geekie, ktorý dve sekundy pred koncom strelil rozhodujúci gól a pridal k nemu aj prihrávku. Tampa v poslednej tretine prehrávala 5:7, ale strelila tri góly za 5 minút a 21 sekúnd. Darren Raddysh zažiaril dvomi gólmi a dvomi asistenciami.

Útočník Dalibor Dvorský nechýbal na ľade v aréne Columbus Blue Jackets, odkiaľ si jeho St. Louis Blues odniesli prehru 0:3. Desiaty hráč draftu 2023 odohral čas 16:51, nepremenil jeden strelecký pokus a skončil s dvomi zápornými bodmi v plus/mínus.

Jeho krajan Juraj Pekarčík, ktorý s Blues v apríli podpísal nováčikovskú zmluvu, už v kempe skončil a zamieril do Monctonu v juniorskej QMJHL.

Za domácich sa presadil Denton Mateychuk, Kent Johnson si pripísal gól a prihrávku a tretí gól pridal Kirill Marčenko. Elvis Merzlinkins v dvoch tretinách zastavil 19 pokusov hostí. V tretej časti ho v bránke vystriedal Zach Sawchenko, ktorý úspešne zakročil v 12 prípadoch.

Domáci Winnipeg Jets si suverénne poradili s Edmonton Oilers, ktorých zdolali 6:1. Neal Pionk prispel k výhre gólom a tromi asistenciami a Kaapo Kahkonen si pripísal 26 úspešných zákrokov. Edmontonu na ľade chýbali kapitán Connor McDavid a ďalší hviezdny útočník Leon Draisaitl.

Brankár Samuel Hlavaj sa zatiaľ nepredstavil za Minnesota Wild, s ktorými v apríli podpísal kontrakt. Pri prehre s Dallas Stars 2:5 kryl chrbát Filipovi Gustavssonovi, ktorý zastavil 39 striel súpera.

Jamie Benn aj Miro Heiskanen vo svojich prvých prípravných dueloch sezóny za Stars skórovali. Útočník so slovenskými koreňmi Logan Stankoven pomohol k výhre dvomi asistenciami. Za porazenú Minnesotu dal jeden gól český útočník Jakub Lauko, ktorý prišiel v trejde z Boston Bruins.

Lauko presný zásah proti Dallasu

Connor Bedard prvýkrát tento rok nastúpil za Chicago Blackhawks, ktorí prehrali s Detroit Red Wings 2:4. Premiant minuloročného draftu si pripísal jednu asistenciu. Prvý testovací duel sezóny odohrali aj Red Wings, za ktorých dal rozhodujúci gól Lucas Raymond. V bránke Detroitu sa predstavil Petr Mrázek, ktorý v priebehu dvoch tretín stopol 21 z 23 striel. Mitchell Weeks potom zakročil štyrikrát.

Washington Capitals zdolali New Jersey Devils v zostave s útočníkom Tomášom Tatarom. Slovenský veterán odohral 15 minút a 30 sekúnd, ale nebodoval. V obrane jeho krajania nenastúpili, za Devils v zostave chýbal Šimon Nemec a za hosťujúcich Capitals nehral Martin Fehérváry.

Capitals strelili tri góly v priebehu posledných 5 minút a 32 sekúnd. Dylan Strome a Brandon Duhaime skórovali dvakrát. Obranca John Carlson, ktorý odohral prvý prípravný duel, prispel Washingtonu gólom a prihrávkou. Na ľade sa prvýkrát objavil aj kapitán víťazov Alexander Ovečkin.

Los Angeles Kings bez útočníka Martina Chromiaka v zostave zdolali Vegas Golden Knights 3:2. V kempe porazených už skončil obranca Viliam Kmec, ktorý tento týždeň podpísal s Vegas nováčikovskú zmluvu.