New Jersey Devils v Ottawa Senators

Pred štartom sezóny bolo okolo neho veľa otáznikov. Šimon Nemec sa na prelome augusta a septembra na olympijskej kvalifikácii zranil a nebolo isté, či stihne začiatok nového ročníka.

Obranca New Jersey Devils si zranenie v hornej časti tela stihol vyliečiť dostatočne rýchlo na to, aby stihol štart sezóny New Jersey Devils v Prahe. Dvadsaťročný obranca si však z dvoch duelov proti Buffalo Sabres odniesol len dve trestné minúty.

Aj na konci tretieho týždňa základnej časti na Nemcovom bodovom konte stále svieti nula, ale tréner Sheldon Keefe na jeho hre aj tak vidí výrazné zlepšenie.

"Aby som povedal pravdu, tak na začiatku ročníka úplne nespĺňal naše očakávania," priznal Keefe, ktorý Devils prevzal od novej sezóny. "O niekoľkých veciach vrátane jeho súťaživosti sme sa museli porozprávať a robíme to doteraz."

Nemcove najlepšie akcie v sezóne 2023-2024

Zmena prístupu trénera sa odzrkadlila aj na Nemcovom čase na ľade. Napríklad pri utorkovej prehre 2:4 s Carolinou tam strávil 19 minút a 15 sekúnd. To sa už približuje k minulej sezóne, keď mal obranca z Liptovského Mikuláša priemerný hrací čas 19:52.

"V posledných zápasoch som zaregistroval výrazné zlepšenie," všimol si Keefe. "Je dôslednejší, maká naplno a do hry vkladá oveľa viac úsilia. To sú veci, ktoré sú v NHL potrebné. V posledných dueloch zvýšil svoju súťaživosť a výrazne sa to prejavilo aj na jeho obrannej hre."

Nemec vo svojej druhej sezóne NHL začal zbierať aj plusové body a stále plní úlohu skúsenejšieho z obrannej dvojice, ktorú v tejto sezóne zatiaľ tvorí s debutantom Seamusom Caseym.

V kádri Devils by sa mal čoskoro objaviť aj obranca Brett Pesce, posila z Carolina Hurricanes, s ktorou New Jersey cez leto podpísalo šesťročnú zmluvu. V súvislosti s Nemcom sa tak už objavujú aj názory, že by sa mohol odísť rozohrať do nižšej American Hockey League, kde začal aj minulú sezónu.

Nemec však bude mať ďalšie šance potvrdiť svoje zlepšenie. A dokázať, že jeho miesto je už definitívne v NHL.