Doughty injured for preseason roundup 9 25 24

Drew Doughty si zlomil kotník a bude chybět Los Angeles Kings v řádu měsíců.

Čtyřiatřicetiletý obránce se podrobí operaci po zranění, které utrpěl ve středu v T-Mobile Areně v Las Vegas v přípravném utkání proti Vegas Golden Knights při výhře 3:2. Doughty v první třetině narazil levou nohou do mantinelu, když se pokusil rozehrát puk v souboji s útočníkem Golden Knights Tannerem Pearsonem. Doughtymu pomohli z ledu obránce Mikey Anderson a lékař.

Ve čtvrtek měl Doughty na noze dlahu a k pohybu po Toyota Sports Performance Center využíval speciální vozítko.

Když viděl video s jeho zraněním kapitán Kings Anže Kopitar, který je Doughtyho spoluhráčem od doby, kdy v sezoně 2008-09 vstoupil do NHL, byl znepokojený.

"Viděl jsem záznam a tam to všechno pravděpodobně vypadá ještě horší, než když se to stalo naživo," řekl Kopitar, který nebyl součástí sestavy cestující do Las Vegas. "Teď už se s tím ale nedá nic dělat. Víme, že Drew dělá vše, co je v jeho silách, aby se vrátil co nejdříve to jen půjde. A my budeme muset prozatím hrát bez něj."

Doughty Kopitar LAK

Doughty měl v minulé sezoně průměr 25:48 minut na zápas a byl druhý v NHL za obráncem Washington Capitals Johnem Carlsonem (25:54). S 50 body (15 gólů a 35 asistencí) v 82 zápasech byl nejproduktivnějším obráncem Kings a dělil se s útočníkem Quintonem Byfieldem o čtvrté místo týmového pořadí Los Angeles v počtu asistencí.

Doughty, jenž dobyl s Kings v letech 2012 a 2014 Stanleyův pohár a získal Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL v sezoně 2015-16, je na osmém místě historického pořadí bodování Kings (669 bodů; 156 gólů, 513 asistencí v 1177 zápasech), třetí v odehraných zápasech, šestý v počtu bodů v přesilovkách (297; 80 gólů, 217 asistencí) a je na pozici obránce lídrem všech dob Los Angeles.

Kings si ho vybrali jako dvojku draftu NHL 2008, v letech 2014-19 nevynechal žádný zápas po dobu pěti sezon za sebou. Během této doby nastoupil v 460 zápasech v řadě, což je nejdelší série v klubové historii.

Los Angeles zahájí novou sezonu 10. října na ledě Buffalo Sabres.