Hertl100524

Útočník Tomáš Hertl byl hlavní postavou mezi českými hráči v sobotních přípravných utkáních na nový ročník NHL, který odstartuje v noci na středu. V dresu Vegas Golden Knights si při utkání proti svému předchozímu týmu San Jose Sharks připsal tři nahrávky. K výhře to přesto nevedlo. Stejně tak nepomohl zásah mladého útočníka Ivana Ivana, který byl jediným střelcem Colorado Avalanche na ledě Utah Hockey Clubu.

Hertl, který se ze San Jose do mužstva Vegas přesunul 8. března při své první změně působiště za kariéru v NHL, odehrál necelých 17 minut a připsal si jednu střelu mezi tyčky. Byl opět výborný na vhazování - z 18 jich vyhrál 12. Za svůj výkon byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Druhou byl Danil Guščin z týmu vítězů za bilanci 0+5, první pak ruský útočník Pavel Dorofejev, který dal za domácí hattrick a navrch připojil nahrávku. Na straně Sharks odehrál přes 19 minut obránce Jan Rutta, dvakrát vypálil na branku a měl bilanci +1 za účast na ledě. Golden Knights vůbec nezvládli závěr zápasu. Ještě v končící 57. minutě vedli totiž 5:3. Pak se ale o vyrovnání postaral dvěma góly Luke Kunin a v čase 59:48 rozhodl Ethan Cardwell.

Hertl si připsal proti Sharks tři nahrávky

Utah Hockey Club porazil Colorado Avalanche 2:1. Dylan Guenther k tomu přispěl gólem a asistencí. Utah tak vylepšil svou bilanci v přípravě na 5-2-0, naproti tomu Colorado popáté ze šesti startů neuspělo. Ivan vyrovnával pohotovou dorážkou v šesté minutě na 1:1. Dvaadvacetiletý útočník vyslal na domácí branku celkem tři přesné pokusy a patřil tak k nejpilnějším střelcům svého celku.

Chicago Blackhawks deklasovali St. Louis Blues, v jejichž dresu se prosadil slovenský útočník Dalibor Dvorský, jasně 6:2. Zbavili se tak nálepky posledního týmu, který dosud nezvítězil. Hvězdný mladík Connor Bedard se pod triumf Blackhawks podepsal třemi asistencemi. V přípravě na novou sezonu si tak polepšil na šest bodů ze čtyř startů za gól a pět nahrávek. Chicago vedlo 4:0 už zkraje druhého dějství.

Toronto Maple Leafs v sestavě s útočníkem Davidem Kämpfem přehráli Detroit Red Wings 3:2, přestože prohrávali 0:1 a 1:2. V úvodu druhé a třetí třetiny se však prosadili v přesilovkách hvězdy Auston Matthews a John Tavares a překlopili skóre na stranu kanadského celku. Matthews si u Tavaresova gólu připsal nahrávku, u obou byl v roli asistenta Mitch Marner. Kämpf odehrál přes 12 minut, měl na kontě dvě střely na branku a bilanci +1 za účast na ledě.

Hlavní postavou zápasu mezi Ottawa Senators a Montreal Canadiens, v němž slavili domácí výhru 4:2 a vylepšili tak svou bilanci v přípravě na 5-1-1, byl útočník Shane Pinto, který sám tři góly dal a na jeden nahrál. Skóre otevřel už po 44 sekundách, na konci šesté minuty zvýšil v přesilovce a ve 25. minutě upravil na 4:1 při vlastním oslabení. Linus Ullmark v brance Senators předvedl 23 úspěšných zákroků. Za hosty se gólově prosadil kanadský obránce s českým občanstvím Arber Xhekaj.

Pinto nastřílel tři góly

Po sérii čtyř výher okusili první porážku během přípravy v základní hrací době hokejisté Los Angeles Kings, když podlehli Florida Panthers 2:4. V brance domácích dostal tentokrát před gólmanem Davidem Rittichem přednost Darcy Kuemper a ze 14 střel třikrát inkasoval. Jeho protějšek Sergej Bobrovskij předvedl 26 úspěšných zásahů. V dresu Panthers se dvakrát prosadil mezi střelce Jonah Gadjovich, obránce Aaron Ekblad měl bilanci 0+3.

Washington Capitals zdolali v utkání bez českého zastoupení Boston Bruins 2:0. Čisté konto uhájil v domácím brankovišti Charlie Lindgren, potřeboval k tomu 17 úspěšných zásahů. O góly se postarali Alexej Protas a Trevor van Riemsdyk. Protas zařídil vítězný zásah přesně po devíti minutách hry, když se prosadil ve vlastním oslabení. V sestavě Capitals přispěl k úspěchu slovenský obránce Martin Fehérváry. Bruins zakončili přípravu s bilancí 2-4-1.

O výhře Carolina Hurricanes na ledě Nashville Predators (5:3) rozhodl Eric Robinson, jenž se prosadil za stavu 3:3 v čase 57:31. Sám ji pak také potvrdil zakončením do prázdné branky při power play domácích. Celkem nasbíral tři body (2+1), což se díky gólu a dvěma nahrávkám podařilo také jeho spoluhráči Samu Gagnerovi. Český forvard Martin Nečas v sestavě vítězů chyběl.