NJD ondrej palat

Ondřej Palát chybí v sestavě New Jersey Devils pro sobotní utkání Global Series v Praze. Podle informací z klubu je mimo hru z osobních důvodů, odcestoval za manželkou, která čeká jejich druhé dítě.

Zápasový dres místo něj oblékne Kurtis MacDermid. New Jersey vyhrálo první duel s Buffalo Sabres 4:1; druhý se hraje v sobotu od 16 hodin SELČ.

Palát je jediným českým hráčem na aktuální soupisce New Jersey. V pátečním střetnutí odehrál 13 minut a 46 sekund, měl jednu střelu na branku a dva hity.

Do sobotního utkání má však český hokejista přece jen zasáhnout. Na rozdíl od pátku totiž Sabres plánují postavit do sestavy Jiřího Kulicha.

Ten nahradí útočníka Nicolase Aube-Kubela, jenž vypadl ze hry se zraněním v dolní části těla, které si přivodil ve druhé třetině úvodního utkání. Kulich má hrát ve formaci s Dylanem Cozensem a Jackem Quinnem.

Dvacetiletý český útočník odehrál dosud jen jediný zápas NHL - 25. listopadu 2023 rovněž proti Devils. V 57 duelech poslední sezony American Hockey League za Rochester nastřádal 45 bodů (27+18).