Rittich 10324

Spolehlivý výkon brankáře Davida Ritticha a hattrick Quintona Byfielda pomohly hokejistům Los Angeles Kings k triumfu nad Boston Bruins, v jejichž ofenzivních řadách nechyběli David Pastrňák a Pavel Zacha. Asistencí přispěl k výhře Toronto Maple Leafs na ledě Detroit Red Wings útočník David Kämpf. Vedle Byfielda skóroval třikrát i Kevin Labanc, ale k úspěchu New Jersey Devils to nepomohlo.

Kings přehráli Bruins 4:1. Rittich odchytal celé utkání, připsal si 13 úspěšných zákroků, měl tak úspěšnost 92,9 procenta. Byfieldovi stačily na hattrick čtyři střely na branku. Skóre otevřel přesně po 32 minutách, hned o 25 sekund později zvýšil. Výsledek i svůj hattrick uzavřel na konci 48. minuty v přesilovce. Pastrňák prověřil Ritticha jednou, Zacha vůbec.

Detroit Red Wings podlehli Toronto Maple Leafs 0:2. Obě branky vítězného týmu vstřelil Nicholas Robertson, tu druhou za asistence Davida Kämpfa v 55. minutě. U obou zásahů si nahrávku připsal Max Pacioretty. V brankovišti kanadského mužstva byl bezchybný Anthony Stolarz, jenž uhájil čisté konto díky 30 úspěšným zásahům.

Souboj českých obránců nabídl v Nationwide Areně zápas mezi Columbus Blue Jackets a Pittsburgh Penguins. Více důvodů ke spokojenosti mohl mít Filip Král, jenž odehrál za hosty takřka 15 a půl minuty a měl +1 za účast na ledě. David Jiříček odehrál ještě o minutu více, vyslal dvě střely na branku, ale měl -1. První hvězdou utkání byl gólman Penguins Tristan Jarry, jenž si připsal 33 úspěšných zákroků.

St. Louis Blues udolali Dallas Stars 4:3 po prodloužení. Nový tým útočníka Radka Faksy vedl už 3:1, ale do konce základní hrací doby se postaral o vyrovnání dvěma góly Logan Stankoven. Do nastavení poslal zápas v čase 59:20. Vítězný gól dal po 103 sekundách prodloužení Jordan Kyrou. Faksa v duelu proti svému předchozímu zaměstnavateli odehrál necelých 13 minut a měl na kontě jednu střelu na branku, ale nebodoval.

Kyrou rozhodl v prodloužení po Thomasově nabidce

Vegas Golden Knights, v jejichž útoku nechyběl Tomáš Hertl, podlehli Colorado Avalanche 1:3. Český centr odehrál přes 18 minut, nedostal se k žádné střele mezi tyčky, ale byl vynikající na vhazování. Z 18 absolvovaných jich 13 vyhrál, měl tak úspěšnost 72,2 procenta. Pod první výhru Avalanche v přípravě po čtyřech porážkách se gólem a asistencí podepsal Logan O'Connor.

Philadelphia Flyers přestříleli New Jersey Devils, jejichž druhá část týmu zahájí v pátek v Praze v utkání 2024 NHL Global Series proti Buffalo Sabres novou sezonu, 5:4. Hostům nepomohl ani hattrick Kevina Labanca. V dresu vítězů si shodně gól a dvě nahrávky připsali Anthony Richard a Emil Andrae. Vítězný gól dal Noah Cates, když v 59. minutě zvyšoval na 5:3.