necas

Útočník Martin Nečas pomohl dvěma nahrávkami k vítězství Carolina Hurricanes v pátečním přípravném utkání NHL nad Tampa Bay Lightning 2:1 po prodloužení. V duelu českých gólmanů se radoval Lukáš Dostál z Anaheim Ducks z výhry nad Vítkem Vaněčkem ze San Jose Sharks 3:2 po samostatných nájezdech. Brankář Petr Mrázek z Chicago Blackhawks si sice připsal asistenci, ale při domácí porážce s Minnesota Wild 1:6 inkasoval šestkrát z 34 střel. Po jedné přihrávce zaznamenali také forvard Filip Chytil z New York Rangers a obránce Stanislav Svozil z Columbus Blue Jackets.

Letošní mistr světa IIHF z Prahy Nečas nastoupil za Hurricanes před novou sezonou teprve podruhé. V prvním vystoupení pomohl jednou asistencí k vítězství nad Florida Panthers 8:2. Proti Tampě Bay nejdříve ve 26. minutě usměrnil jeho přihrávku za Andreje Vasilevského Jesperi Kotkaniemi. Za tři minuty vyrovnal Anthony Cirelli, ale v čase 61:57 rozhodl obránce Shayne Gostisbehere, který po Nečasově nabídce v přečíslení z levého kruhu prostřelil Jonase Johanssona. Za Lightning hrál forvard Gabriel Szturc.

Hrdina českého týmu z květnového zlatého tažení Dostál se podílel na vítězství Ducks 23 úspěšnými zákroky, Vaněček pochytal 40 střel. Už po 53 sekundách překonal Dostála v přesilové hře Klim Kostin a po obratu domácích díky trefám Franka Vatrana a Cuttera Gauthiera vynutil nastavení v 57. minutě Henri Thrun. Rozhodovaly nájezdy, při kterých se prosadil jen Gauthier. Dostála nepřekonali Will Smith, Danil Guščin ani Fabian Zetterlund a na Vaněčka nevyzráli z prvních dvou pokusů Trevor Zegras a Troy Terry. V dresu Ducks nechyběl kapitán Radko Gudas a v sestavě Sharks další letošní mistr světa Jan Rutta.

Další člen úspěšné české reprezentace Mrázek držel čisté konto proti Wild do času 7:01, ale potom inkasoval dvakrát během čtyř sekund. Nejdříve využil přesilovou hru Marco Rossi a bleskově zvýšil bek Jonas Brodin. Ve 39. minutě po individuální akci Connora Bedarda, která začala u Mrázka, zkorigoval stav bek Seth Jones.

Ale ještě před druhou pauzu v další početní výhodě vrátil Minnesotě dvoubrankový náskok Mats Zuccarello a v závěrečné části ještě skórovali zadák Brock Faber, Marcus Johansson a Kirill Kaprizov. Útočník Jakub Lauko za vítěze tentokrát nebodoval a nevylepšil svou bilanci tří branek a jedné asistence z předešlých čtyř utkání.

Faber bekhendovým blafákem zvýšil na 4:1 pro Wild

Chytil si ve čtvrtém vystoupení v testovacím období polepšil na pět bodů za dva góly a tři asistence. V 9. minutě po jeho kombinaci K'Andrem Millerem zvýšil obránce Adam Fox na 2:0. Rangers ale derby New York Islanders ztratili a prohráli 2:5. u všech branek Islanders byl Mathew Barzal, který jednou skóroval a na čtyři góly přihrál.

Horvat svým druhým gólem v utkání vyrovnal na 2:2

Svozil při porážce na hřišti Pittsburgh Penguis 3:7 zasáhl v letošní přípravě do třetího utkání a poprvé bodoval. V čase 4:25 se podílel na úvodní brance duelu, kterou vstřelil Fin Mikael Pyyhtiä. V sestavě Blue Jackets nechyběl ani bek David Jiříček, který si připsal tři záporné body v bilanci plus/minus. Čtyřmi bod za dvě trefy a dvě asistence zazářil Dán Lars Eller.

Gólman Daniel Vladař nezabránil 14 úspěšnými zákroky porážce Calgary Flames s Winnipeg Jets 2:3. Domácí sice ve třetí třetině nejdříve smazali dvougólovou ztrátu, ale v čase 56:51 dal vítěznou branku Kyle Connor. Za Flames nastoupil útočník Adam Klapka, jenž měl z předchozích čtyř duelů na kontě tři trefy, a slovenští forvardi Samuel Honzek a Martin Pospíšil.

Ottawa Senators s útočníkem Janem Jeníkem vyhráli na ledě Detroit Red Wings 4:3 po prodloužení. Po 19 sekundách nastavení rozhodl Noah Gregor. Vancouver Canucks s obráncem Filipem Hronkem zdolali Edmonton Oilers 4:1.