MTLDobesCSRoundup

Brankář Jakub Dobeš kryl za necelých 29 minut všech 12 střel a podílel se v pondělním přípravném utkání NHL na výhře Montreal Canadiens nad Philadelphia Flyers 5:0. Třiadvacetiletý odchovanec Havířova odchytal druhou polovinu utkání a gólmana Caydena Primeaua vystřídal za stavu 1:0.

Canadiens dostal v čase 8:18 do vedení Luke Tuch a ve třetí třetině vylepšili výsledek David Savard, Emil Heineman, Josh Anderson, Alex Barré-Boulet. Heineman a Barré-Boulet si připsali i asistenci a po dvou přihrávkách zaznamenali Jared Davidson a Oliver Kapanen.

Dobeš pochytal všech 12 střel Flyers

Montreal draftoval Dobeše v roce 2020 v 5. kole na 136. pozici. Rodák z Ostravy po dvouletém působení na Ohio State University v NCAA chytal poslední rok na farmě v Lavalu v American Hockey League. Na premiéru v NHL Dobeš ještě čeká.

Buffalo Sabres, kteří se 4. a 5. října představí proti New Jersey Devils v NHL Global Series v pražské O2 areně, zvládli úspěšně i druhý test. Po sobotní výhře nad Pittsburgh Penguins 7:3 porazili Columbus Blue Jackets 6:1. Útočníci Jiří Kulich a Lukáš Rousek tentokrát za Sabres nenastoupili. V dresu poražených se představili obránci David Jiříček a Stanislav Svozil.

Calgary Flames si připsali dvě výhry nad finalistou Stanleyova poháru Edmonton Oilers. Na venkovní vítězství 6:3 se podílel třemi asistencemi slovenský útočník Samuel Honzek. Jeho krajan Martin Pospíšil pomohl k úspěchu jednou přihrávkou. Dvakrát skóroval za Flames Matt Coronato a po třech bodech měli také Justin Kirkland (1+2) a Jonathan Huberdeau (0+3). Kapitán Oilers Connor McDavid neodvrátil prohru brankou a asistencí.

K domácímu vítězství druhé části kádru Flames nad Oilers 6:1 přispěl 18 úspěšnými zákroky Daniel Vladař, který odchytal první dvě třetiny. Překonal jej pouze v 8. minutě Mike Hoffman, jenž v přesilové hře otevřel skóre. Fin Waltteri Ignatjew Vladaře střídal do závěrečné části za stavu 5:1.

Dvěma góly a asistencí se podepsal pod úspěch Connor Zary a dvěma trefami Jegor Šarangovič. Forvard Adam Klapka, který v neděli dvěma góly pomohl k vítězství na hřišti Seatlle Kraken 6:1, tentokrát vyšel bodově naprázdno.

Za Dallas Stars při výhře na ledě Colorado Avalanche 3:2 nastoupil útočník Matěj Blümel a byl se čtyřmi střelami na branku nejaktivnějším hráčem svého týmu spolu s Loganem Stankovenem.

I své historicky druhé utkání zvládl vítězné Utah Hockey Club, který po nedělní výhře nad St. Louis Blues 5:3 zdolal Los Angeles Kings 3:2 po prodloužení. Rozhodl o tom po 19 sekundách nastavení Clayton Keller.