cs 9-30

Brankář Jakub Škarek vychytal v pondělním přípravném utkání NHL výhru New York Islanders nad Philadelphia Flyers 4:3 a pomohl k ní 16 úspěšnými zákroky. Radovat se mohl také gólman Daniel Vladař, který 30 zásahy přispěl k vítězství Calgary Flames nad Seattle Kraken 4:3 po prodloužení.

Vladař dvěma zákroky betonem udržel stav 2:2

Čtyřiadvacetiletý Škarek, jehož Islanders draftovali v roce 2018 ve 3. kole na 72. místě, odchytal vůbec poprvé v přípravě celý zápas. V minulých třech letech dostal příležitost jen v částech dohromady čtyř duelů. Letos dochytal druhou polovinu utkání na ledě New Jersey Devils při výhře 4:2 a závěrečnou třetinu duelu se stejným sokem doma při vítězství 5:1. V obou případech neinkasoval a vstupoval do testu s Flyers s 16 úspěšnými zákroky na kontě.

Poprvé kapituloval v čase 22:04, kdy jej překonal v přesilové hře Anthony Richard a vyrovnal na 1:1. Odpověděl na gól Matthewa Barzala ze závěru první části také v početní výhodě. Islanders vzápětí unikli do dvoubrankového náskoku díky brankám Kylea McLeana a Mikea Reillyho, který využil další přesilovku.

V 35. minutě ale snížil zblízka Brendan Furry a po 147 sekundách třetí třetiny také domácí neodolali v oslabení a obránce Rasmus Ristolainen vyrovnal. Škarek potom několika zákroky svůj tým podržel a 50 sekund před koncem rozhodl Kyle Palmieri.

O vítězství Flames rozhodl po 41 sekundách nastavení Nazem Kadri. Za vítěze skóroval i devatenáctiletý slovenský útočník Samuel Honzek, který ve 27. minutě ve vlastním oslabení poslal Calgary do vedení 3:2. Vladaře překonali v úvodu Eeli Tolvanen, jenž otevřel skóre, v závěru první části se postaral Ville Ottavainen o vyrovnání na 2:2 a ve 41. minutě vynutil v přesilové hře Shane Wright prodloužení. Útočník Adam Klapka, který v přípravě už třikrát skóroval, tentokrát v barvách vítězů vyšel naprázdno.

Kadri rozhodl po Kuzmenkově přihrávce v prodloužení

Za Detroit Red Wings poprvé nastoupil útočník Jakub Rychlovský a při porážce na ledě Buffalo Sabres 3:4 po prodloužení nebodoval. Třiadvacetiletý nejlepší střelec minulého ročníku extraligy v dresu Liberce si připsal jeden záporný bod za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech a jednu střelu na branku. S Red Wings uzavřel 3. června jako nedratovaný volný hráč dvouletou smlouvu.

Za Sabres hrál zbytek širšího kádru, protože hlavní tým už je v Evropě a chystá se na páteční a sobotní duely NHL Global Series v Praze proti New Jersey. Jejich výběr hráčů, kteří zůstali v Severní Americe, zdolal New York Rangers 3:1. V sestavě vítězů nechyběl obránce Jakub Zbořil, který je v kempu Devils na zkoušce. V barvách Rangers se představili útočník Jaroslav Chmelař a slovenský forvard Adam Sýkora.

Za Washington Capitals nastoupil při výhře na ledě Columbus Blue Jackets 3:2 opět útočník Jakub Vrána, který se také v přípravě uchází o další smlouvu v NHL. Tentokrát vítěz Stanley Cupu s Capitals z roku 2018 nebodoval a má tak ze čtyř utkání bilanci jedné branky a jedné asistence.

Anaheim Ducks v sestavě s útočníkem Janem Myšákem podlehli doma Los Angeles Kings 0:4. Tampa Bay Lightning se slovenským bekem Erikem Černákem vyhráli v derby na ledě obhájce Stanley Cupu Florida Panthers 3:1.