Goal by Martin Frk

Útočník Martin Frk se ve třetím vystoupení v přípravě před novým ročníkem NHL podruhé gólově prosadil v dresu Calgary Flames, ale porážce na ledě Winnipeg Jets 2:5 nezabránil. Lukáš Dostál uspěl v souboji českých brankářů proti Karlu Vejmelkovi a pomohl 35 úspěšnými zákroky k vítězství Anaheim Ducks nad Utah Hockey Club 5:2. Asistencí se na tom podílel také nový kapitán Ducks Radko Gudas.

CGY@WPG: Frk tečoval Beanovu střelu a otevřel skóre

Třicetiletý Frk se do boje o další šanci v NHL vrátil po ročním působení ve Švýcarsku v týmech SC Bern a SC Rapperswil-Jona Lakers a 1. července podepsal s Calgary jako nechráněný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu. Bude se snažil v barvách Flames rozšířit svou bilanci 124 utkání za Carolina Hurricanes, Detroit Red Wings a Los Angeles Kings, v nichž nasbíral 41 bodů za 20 branek a 21 asistencí.

Kanonýr, který v American Hockey League ve 403 duelech základní části nastřílel 167 gólů a dalších 10 tref přidal v 37 zápasech play off, se prosadil hned v premiéře za Calgary v neděli 22. září, kdy pečetil venkovní výhru 6:1 nad Seatlle Kraken. V další duelu v sobotu doma proti Vancouver Canucks při výhře 4:2 nebodoval.

Ve Winnipegu otevřel skóre v čase 8:04, kdy před brankářem Connorem Hellebuyckem tečoval střelu Jakea Beana od modré čáry. Vítězství Jets zařídil dvěma trefami švýcarský útočník Nino Niederreiter a tři asistence nasbíral kanadský centr Gabriel Vilardi.

CGY@WPG: Niederreiter překonal Wolfa bekhendem a otočil stav na 2:1

Gudas se podílel ve 23. minutě na brance Brocka McGinna, který získal Anaheimu náskok 2:1. V první třetině poslal Ducks poprvé do vedení v přesilové hře Alex Killorn, ale Kailer Yamamoto odpověděl. V úvodu závěrečné části Vejmelku v rozmezí 50 sekund překonali Cutter Gauthier s Robby Fabbrim a zvýšili na 4:1. Dostála ještě kapituloval po zakončení Andrewa Agozzina, ale v 52. minutě dovršil výhru Ducks Leo Carlsson. Vejmelka inkasoval pětkrát z 32 střel.

Florida Pantners v sestavě s obráncem Mikulášem Hovorkou vyhráli v derby na ledě Tampa Bay Lightning 2:1 po prodloužení. Za poražené nastoupil slovenský obránce Erik Černák. Po 15 sekundách rozhodl lotyšský útočník Sandis Vilmanis, který byl u obou gólů obhájce Stanleyova poháru. Ve 24. minutě si připsal spolu s krajanem Uvisem Balinskisem, bývalým obráncem Litvínova a Liberce, asistenci u úvodní branky Zaca Dalpeho.

FLA@TBL: Vilmanis rozhodl v prodloužení po Lundellově akci

Pod vítězství Nashville Predators na hřišti Caroliny 6:4 se podepsal dvěma góly kanadský útočník Jonathan Marchessault, který po sedmiletém působení ve Vegas Golden Knights podepsal 1. července jako volný hráč v klubu z Tennessee pětiletý kontrakt na 27,5 milionu dolarů. Vítěz Stanley Cupu a držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off z roku 2023 navázal na sobotní úspěšnou premiéru, při které se podílel brankou a dvěma asistencemi na výhře nad Tampou Bay 6:0.

Seattle Kraken porazili doma letošního finalistu Stanley Cupu Edmonton Oiers 6:2. Dvěma góly k tomu přispěl Shane Wright, branku a asistenci zaznamenali Brandon Tanev a obránci Brandon Tanev a Will Borgen. Za poražené měl stejnou bilanci Leon Draisaitl.

EDM@SEA: Draisaitl zakončil kombinaci v přesilovce a snížil na 1:2