GettyImages-2001185379

Určite naňho nikto netlačil. Obranca Erik Černák je jedným z najcennejších hráčov Tampa Bay Lightning vďaka niečomu úplne inému.

Prvý strelený gól v sezóne ho napriek tomu potešil.

"Len som sa snažil vystreliť a našťastie to skončilo v bránke. Som rád, že to konečne vyšlo," priznal dvadsaťšesťročný bek po zápase s Boston Bruins, ktorý Lightning zvládli 3:2 po samostatných nájazdoch.

Černák strelil svoj premiérový gól v ročníku v čase 3:21 prvej tretiny, keď využil prihrávku Brandona Hagela. Jeho strela prešla medzi betónmi brankára Linusa Ullmarka a skončila tesne za bránovou čiarou. Síce sa to stalo už po prerušení hry, ale po krátkom prehodnotení situácie rozhodcovia gól uznali.

"Vedel som, že to dopadne dobre," priblížil slovenský bek, ktorý v zápase rozdal až osem hitov, suverénne najviac zo všetkých hráčov na ľade.

Černákova strela prešla za bránkovú čiaru

Tampa po prvej tretine po Černákovom góle viedla 1:0 a na 2:0 zvýšil Nikita Kučerov, ale Bostonu sa podarilo vyrovnať. O víťazovi nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých premenil rozhodujúcu penaltu Brayden Point.

"V prvej tretine to z našej strany nebolo zlé, ale v obrannom pásme sme mohli hrať lepšie a vyhrávať súboje v rohoch," zhodnotil Černák, ktorý je jednou z kľúčových súčiastok oslabení Lightning. Proti Bruins hostia čelili až ôsmim početným nevýhodám, ale Černák a spol. všetky zvládli bez ujmy.

"Najdôležitejšie bolo zvládnuť oslabenia, pretože vieme, že majú skvelé presilovky. To sme zvládli a nepodarilo sa im skórovať," radoval sa dvojnásobný víťaz Stanley Cupu, s ktorým súhlasil aj tréner Jon Cooper.

"V tretej tretine sme čelili až trom oslabeniam, takže sa mohlo stať naozaj čokoľvek," uvedomoval si Coper."Oslabenia sme dnes zvládli výborne a bolo to pre nás nesmierne dôležité."

V početných nevýhodách je Černák najvyťaženejším hráčom celého z celého tímu a po 43 odohraných dueloch sezóny má na konte aj šesť asistencií. Teraz do jeho štatistík pribudol aj príjemný bonus v podobe premiérového zásahu v sezóne.