Doughty injured for preseason roundup 9 25 24

Drew Doughty si zlomil členok a Los Angeles Kings bude chýbať niekoľko mesiacov.

Tridsaťštyriročný obranca absolvuje operáciu po zranení, ktoré utrpel v stredu v T-Mobile Arene v Las Vegas v prípravnom zápase proti Vegas Golden Knights pri výhre 3:2. Doughty v prvej tretine narazil ľavou nohou do mantinelu, keď sa pokúsil rozohrať puk v súboji s útočníkom Golden Knights Tannerom Pearsonom. Doughtymu pomohli vstať z ľadu Mikey Anderson a lekár.

Vo štvrtok mal Doughty na nohe dlahu a na pohyb po Toyota Sports Performance Center využíval špeciálne vozidlo.

Keď video s jeho zranením videl kapitán Anže Kopitar, ktorý je jeho spoluhráč v Los Angeles od vstupu do NHL, tak bol znepokojený.

"Videl som záznam a tam to všetko pravdepodobne vyzerá ešte horšie, ako sa to stalo naživo," povedal Kopitar, ktorý nebol súčasťou zostavy cestujúcej do Las Vegas. "Teraz to už nezmeníme. Vieme, že Drew robí všetko, čo je v jeho silách, aby sa vrátil čo najskôr a my budeme zatiaľ musieť hrať bez neho."

Doughty mal v minulej sezóne priemer 25:48 minút na zápas a bol druhý v NHL za obrancom Washington Capitals Johnom Carlsonom (25:54). S 50 bodmi (15 gólov a 35 asistencií) v 82 zápasoch bol najproduktívnejší obranca Kings a s útočníkom Quintonom Byfieldom sa delil o štvrté miesto tímového poradia Los Angeles v počte asistencií.

Doughty, ktorý v rokoch 2012 a 2014 s Kings získal Stanley Cup a vyhral aj Norris Trophy pre najlepšieho obrancu NHL v sezóne 2015-16, je na ôsmom mieste historického bodovania Kings (669 bodov; 156 gólov, 513 asistencií v 1177 zápasoch), tretí v odohraných zápasoch, šiesty v počte bodov v presilovkách (297; 80 gólov, 217 asistencií) a na pozícii obrancu je v Los Angeles lídrom všetkých čias.

Kings si ho vybrali ako dvojku draftu NHL 2008, v rokoch 2014-19 päť sezón za sebou nevynechal ani jeden zápas. V tomto období nastúpil v 460 dueloch v rade, čo je najdlhšia séria v histórii klubu.

Los Angeles odštartujú novú sezónu 10. októbra na ľade Buffalo Sabres.