SK Roundup 10/1

V ôsmich prípravných dueloch sa v noci na stredu predstavil len jeden slovenský hráč. Útočník Miloš Kelemen bol na strane víťazov Utah Hockey Club, ktorí zdolali San Jose Sharks 3:1.

Forvard z Lučenca odohral čas 12:28 a pripísal si aj dve trestné minúty. Obranca Patrik Koch za Utah nenastúpil.

Utorkové zápasy postihlo aj niekoľko zranení. New York Rangers prišli o forvarda Artemija Panarina, ktorý v prvej tretine opustil ľad v súboji s New Jersey Devils. Rangers, ktorí pred duelom poslali na farmu slovenského útočníka Adama Sýkoru, zápas vyhrali 5:4.

Za hráčov Devils, ktorí neodcestovali do Európy na duely Global Series v Prahe (4. a 5. októbra), nazbieral tri body syn slovenských rodičov Kevin Labanc. Český útočník Jakub Zbořil si pripísal gól a prihrávku.

Montreal Canadiens bez Juraja Slafkovského v zostave prehrali 3:4 s Ottawa Senators. Víťazi nastrieľali všetky štyri góly v presilových hrách. V druhej tretine sa Ottawe zranili kapitán Brady Tkachuk aj útočník Tim Stützle. Ani jeden sa už do hry nevrátil. Z preventívnych dôvodov ľad opustil aj Thomas Chabot, obranca Senators.

Ottawe vychytal výhru Linus Ullmark, ktorý predviedol 29 úspešných zákrokov. Na strane Montrealu sa predstavil Cayden Primeau a úspešne zakročil v 12 prípadoch.

Rozhodujúci gól Detroit Red Wings na 2:1 proti Pittsburgh Penguins strelil Nate Danielson, ktorý v príprave skóroval prvýkrát. V drese domácich Penguins dal jediný gól Rickard Rakell a brankár Tristan Jarry predviedol 17 úspešných zákrokov.

Boston Bruins si na domácom ľade poradili s Philadelphia Flyers 4:1 a víťazným gólom sa pod výhru podpísal Tyler Johnson. Veterán sa presadil po prihrávkach českých útočníkov Pavla Zachu a Davida Pastrňáka, ktorý mal v zápase spolu dve asistencie.

Johnson trafil po prihrávkach Zachu a Pastrňáka

Columbus Blue Jackets zdolali St. Louis Blues 3:1 a najvýraznejšie sa pod úspech podpísal útočník Adam Fantilli, ktorý prihral na dva góly. Brankár Jet Greaves zastavil 22 z 23 striel.

Minnesota Wild nastrieľali Chicago Blackhawks sedem gólov a na triumfe 7:2 mal najväčšiu zásluhu Kirill Kaprizov. Ruský forvard ku gólu pridal aj tri prihrávky. Jared Spurgeon skóroval dvakrát a český útočník Jakub Lauko mal bilanciu gól, asistencia. Veterán Mats Zuccarello skončil s tromi prihrávkami.

Slovenský brankár Samuel Hlavaj, ktorý v apríli z pozície nedraftovaného hráča podpísal s Wild nováčikovskú zmluvu, už z prípravného kempu zamieril do nižšej AHL.

Vegas Golden Knights porazili 6:1 Colorado Avalanche, aj keď domáci sa ako prví dostali do vedenia. Úvodný a jediný gól Avalanche dal Jere Innala, ktorému prihrali Nathan MacKinnon a Cale Makar. Za Vegas nazbieral dva body český center Jakub Brabenec a Zach Aston-Reese strelil dva góly.