Rangers nastrieľali štyri góly za dve minúty

Utorková noc v zámorí patrila ôsmim prípravným duelom, v ktorých sa predstavili piati Slováci. Ani jeden z nich nebodoval, ale traja sa radovali z výhier.

New York Rangers bez útočníka Adama Sýkoru v zostave predviedli v domácej Madison Square Garden parádnu prestrelku proti rivalom z New York Islanders. Domáci v nej po dvoch tretinách prehrávali 0:3 a potom aj 1:4, ale v končiacej sa 54. minúte v presilovke udrel Filip Chytil a naštartoval obrat na konečných 6:4.

Chytil využil presilovku proti Islanders

V súboji Montreal Canadiens s New Jersey Devils nastúpili traja slovenskí hokejisti. Canadiens zvíťazili 3:0 odohrali aj druhý prípravný zápas s čistým kontom. V pondelok zdolali Philadelphia Flyers 5:0.

Juraj Slafkovský sa vrátil na svoje miesto na krídle elitnej formácie Canadiens po boku kapitána Nicka Suzukiho a Colea Caufielda. Prvý hráč draftu 2022 odohral dvadsať minút a šesť sekúnd, pripísal si jeden kladný bod v plus/mínus a nepremenil dva strelecké pokusy.

Suzuki zvýšil náskok Canadiens

V treťom útoku hral Filip Mešár, ktorý patril s piatimi strelami medzi najaktívnejších hráčov Canadiens. Jeho hrací čas bol 13:23 a dostal aj dve trestné minúty.

Na strane hostí prvýkrát v príprave nastúpil obranca Šimon Nemec, ktorý sa vrátil po zranení v olympijskej kvalifikácii na prelome augusta a septembra. S odohraným časom 23:15 bol najvyťaženejší zo všetkých hráčov na ľade a pripísal si tri strely na bránku.

V zápase sa tak predstavili všetci traja Slováci, ktorí boli v roku 2022 draftovaní v prvom kole. Slafkovského si Montreal vybral ako jednotku, Nemec zamieril do Devils z druhého miesta a Mešára si Canadiens vytiahli ako 26. v poradí.

Útočník Tomáš Tatar, ktorý sa do New Jersey vrátil po ročnej prestávke, tentoraz na ľade chýbal. Hlavnou hviezdou zápasu bol dvojgólový strelec Michael Pezzetta. O čisté konto sa postarali Sam Montembeault a Connor Hughes.

Anaheim Ducks zvládli duel na ľade San Jose Sharks, ktorých zdolali tesne 4:3. Pavol Regenda strávil v hre čas 16:12 a pripísal si jednu strelu na bránku. Rozhodujúci gól strelil v záverečnej časti Mark Pysyk.

Boston Bruins zdolali Washington Capitals v zostave s obrancom Martinom Fehérvárym 4:2. Za 20 minút a 14 sekúnd na ľade bek z Bratislavy nebodoval, ale zaznamenal jeden kladný bod v plus/mínus a jeden strelecký pokus.

Pittsburgh Penguins podľahli Buffalo Sabres 2:3 a o rozhodujúci gól Sabres sa postaral Anton Wahlberg.

Vancouver Canucks si poradili so Seattle Kraken 3:1. Rozhodujúci gól dal český obranca Filip Hronek, ktorý v 38. minúte zvýšil na 2:0.

Hronek prekonal D'accorda v presilovke

Ottawa Senators v kanadskom súboji pretlačili Toronto Maple Leafs 2:1. Obrat z 0:1 dokonal víťazným gólom Zack Ostapchuk.

Výsledok otočili aj hokejisti Carolina Hurricanes na ľade Tampa Bay Lightning, za ktorých nehral obranca Erik Černák. Mladý fínsky obranca Aleksi Heimosalmi rozhodol gólom 2:1 až v čase 59:15.