Lopusanova

V rychlosti nabrala puk za brankou na čepel hokejky a vzápětí ho bleskurychle odhodila pod horní tyčku zkoprnělé švédské gólmanky. Čtrnáctiletá slovenská útočnice Nela Lopušanová předvádí na mistrovství světa IIHF do 18 let famózní kousky.

Ten nejlepší vystřihla v 10. minutě úvodní třetiny čtvrtfinálového utkání s domácím týmem v Östersundu. Na brankářku Felicii Frankovou 'Michigan' ve slovenském provedení platil.

Tento gól byl pro Lopušanovou sedmým ve 4 zápasech. S jedenácti body navíc vede bodování turnaje, i když mladé Slovenky podlehly Švédsku 1:6 a do bojů o medaile neprošly.
"Jsem ráda, že jsem týmu pomohla, jak jsem jen byla schopna. Nedokážu to vysvětlit slovy. Jsem prostě moc šťastná," vyprávěla na webu IIHF Lopušanová, zcela jistě největší objev turnaje. Její precizní 'Michigan' to jen potvrdil.