Vladar 10.29

Samozřejmě teď cítím hlavně zklamání. Přijeli jsme sem pro dva body a ty nemáme. Ale musíme dál makat, protože si myslím, že od druhé třetiny jsme našli rytmus a mohli jsme ten zápas vyrovnat.

Ty góly ale dali oni. Musím uznat, že jejich ofenziva je asi nejlepší v lize. Bylo to pro náš tým těžké.

V tom nepovedeném začátku mohlo hrát roli, že pro 95 procent našeho týmu to byl první zápas pod širým nebem. Nevěděli jsme, co čekat, led nebyl úplně ideální. A Oilers měli pár šťastných odrazů, dali pár pěkných gólů a najednou jsme prohrávali 1:3.

Proti takovému soupeři je těžké tohle otáčet. Ale my se o to pokusili, od druhé třetiny jsme hráli dobře. Snížili jsme, měli jsme šance vyrovnat, ale oni pak dali čtvrtý gól a zápas zase dostali pod kontrolu.

Atmosféra na Commonwealth Stadium byla skvělá. V hledišti 55 tisíc lidí, byla to parádní událost. Ale pro nás bez bodů, pro které jsme si sem přijeli, tak

Vladař s mikrofonem na tréninku pod širákem

že je teď těžké hledat v tom nějaká pozitiva.

Jedním z nich určitě je, že Jacob Markström byl naším nejlepším hráčem. Chytal skvěle. Nebýt jeho, mohlo to po první třetině být 6:1 pro Edmonton.

My jsme teď prohráli pátý zápas v řadě, ale musíme to brát tak, že sezona má 82 zápasů. Nemůžete spadnout moc dolů, stejně jako nemůžete létat v oblacích. Když jsme sem přijeli, cítili jsme se dobře, věřili jsme si. Nedopadlo to, ale když budeme hrát tak jako ve druhé a třetí třetině, tak se o nás nebojím.

Pro mě osobně to byl velký zážitek, i když jsem nechytal. V sobotu rodinné bruslení, kde byla i moje přítelkyně Martina. V neděli zápas, kdy jsem měl čas sledovat všechny ty kulisy ze střídačky. Bylo to zajímavé. Kabiny byly menší, na střídačku to byla docela dlouhá procházka, takže hlavně nám gólmanům dalo dost práce ve výstroji dojít až tam. Ale všechno se povedlo, měli tady skvělý zvuk, dobré osvětlení. Byla to velká show.

Celkově to byl zajímavý zážitek a já doufám, že si v takovém utkání taky někdy zachytám.