vejmelka 9-29

Brankář Karel Vejmelka odchytal za Utah Hockey Club celý zápas na ledě Colorado Avalanche a 26 zákroky se podepsal pod vítězství 6:3. Na straně poražených nahrával na gól útočník Ivan Ivan. Rovněž asistencí dal o sobě vědět také další forvard Matěj Blümel, který slavil s Dallas Stars výhru na ledě Minnesota Wild. Jevgenij Malkin vystřihl v dresu Pittsburgh Penguins hattrick.

Vejmelka si při třech inkasovaných gólech připsal zároveň 26 úspěšných zásahů, měl tak úspěšnost 89,7 procenta. Domácí se prosadili jako první, když v přesilovce otevřel skóre Miles Wood, jehož pohotovou nahrávkou našel právě Ivan. Dvaadvacetiletý centr odehrál přes 15 minut. Zbytek zápasu ale patřil hostujícímu týmu, k čemuž přispěl hned třemi asistencemi slovenský obránce Patrik Koch. Tři body nasbírali i jeho spoluhráči z útoku Dylan Guenther (2+1) a Clayton Keller (1+2).

Přihrávku si připsal také Blümel, který odehrál téměř 17 minut a vyslal na branku čtyři střely. Stars vedli na ledě Wild už 3:0, přes finiš domácích uhájili triumf 4:2. K rozhodujícímu náskoku přispěl Blümel ve 33. minutě, když po jeho pokusu skóroval z dorážky Logan Stankoven. Ten se pak prosadil ještě jednou. Barvy poražených hájili obránce David Špaček a útočník Jakub Lauko, ale nebodovali.

Stankoven zvýšil ve druhé třetině úspěšnou dorážkou

Útočník Jan Jeník dostal opět prostor v sestavě Ottawa Senators, kteří podlehli Pittsburgh Penguins 2:5. Připsal si dvě střely na branku, ale také 15 trestných minut. V dresu vítězů se prosadily klubové legendy. Jevgenij Malkin zaznamenal hattrick a nahrávku, jeho dlouholetý parťák a také kapitán mužstva Sidney Crosby obstaral zbývající dva góly.