njd-hughes-update

Ofenzivního tahouna New Jersey Devils Jacka Hughese čeká pauza v řádu týdnů se zraněním v horní části těla, které utrpěl v první třetině duelu na ledě St. Louis Blues při porážce 1:4.

Hughes se vrátil do New Jersey, kde je v péči lékařského týmu Devils. V neděli v United Center proti domácím Chicago Blackhawks nehrál, jeho tým duel po obratu vyhrál 4:2.

Dvaadvacetiletý centr v St. Louis v čase 9:56 narazil ramenem do zadního mantinelu. Předtím se šikovně propletl mezi dvěma obránci Blues a dostal se k zakončení. Střelu mu lapil gólman Jordan Binnington. A pak přišel osudný moment.

Hughes zaškobrtnul, ztratil rovnováhu a v rychlosti narazil na zadní mantinel. Inkasoval i ránu do hlavy, za níž se hned chytil. Zůstal chvíli ležet na ledě. Potom se už po svých dostal pomalu na střídačku.

Ještě v 11. minutě se zkusil vrátit v přesilové hře, ale brzy definitivně opustil led. Chyběl zbývajících devět minut a pět sekund v první třetině a celé druhé dějství, než Devils oznámili, že už do utkání vůbec nezasáhne.

Hughes proti Blues vyprodukoval jednu střelu na branku během odehraného času 3:55. S 20 body za pět gólů a 15 asistencí v 10 zápasech se dělí o vedení v produktivitě NHL s útočníkem Vancouver Canucks Eliasem Petterssonem, který nasbíral v 11 duelech šest branek a 14 přihrávek.

Devils si jej vybrali v roce 2019 jako jedničku draftu. Hughes si v NHL připsal v 254 utkáních 227 bodů za 92 gólů a 135 asistencí.

Jeho zranění je dalším citelným zásahem do sestavy Devils (bilance 7-3-1), kteří už mají na marodce centra Nica Hischiera (zranění v horní části těla), dalšího útočníka Tomáše Noska (v dolní části těla) a obránce Colina Millera (v dolní části těla). Nikdo z nich není na čtyřzápasovém venkovním tripu New Jersey, který zakončí mužstvo v úterý na ledě Colorado Avalanche.