Slovenský týždeň v NHL: Najlepšie akcie

Aj v sezóne 2024-25 každý týždeň vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V prvom týždni ročníka v NHL naskočili siedmi slovenskí hráči. Tu je najlepší z nich:

Martin Pospíšil (Calgary Flames)

Po premiérovom ročníku začal druhú sezónu v NHL. Pospíšil je v jej úvode vďaka gólu a štyrom asistenciám na delenom prvom mieste v tabuľke produktivity Flames, ktorí zatiaľ vyhrali všetky tri zápasy.

Flames odštartovali sezónu na ľade Vancouver Canucks, ktorých v noci na štvrtok zdolali 6:5 po predĺžení. Pospíšil pomohol k obratu z 0:3 vďaka gólu a prihrávke. Najprv v úvode záverečnej časti strelil svoj prvý gól v sezóne a v predĺžení pripravil aj rozhodujúci zásah pre Connora Zaryho. Jeho hrací čas v úvodnom zápase bol 15:47 a okrem dvoch striel si pripísal aj hit a dva bloky.

Pospíšil dostal Flames do vedenia

Útočník zo Zvolena nazbieral dva body aj v sobotnej domácej premiére, v ktorej Calgary zdolalo Philadelphia Flyers 6:3. Pospíšil k ďalšiemu úspechu pomohol dvomi prihrávkami, ktoré sa skončili dvomi gólmi Jonathana Huberdeaua. Ako jediný z tímu skončil s dvomi kladnými bodmi v plus/mínus a za deväť minút a deväť sekúnd na ľade rozdal aj štyri hity.

"Fanúšikovia boli úžasní," pochvaľoval si Pospíšil, ktorý má od nového ročníka v kabíne aj krajana, útočníka Samuela Honzeka. "Nezačali sme ideálne, ale v postupne sme sa zlepšovali a v tretej časti sme už boli lepší tím. Snažíme sa držať nášho systému."

Skúsenejší Slovák v tíme Flames neostal bez bodu ani v atraktívnom nedeľnom súboji s Edmonton Oilers, ktorý Flames vyhrali 4:1. Dvadsaťštyriročný útočník sa stal druhou hviezdou zápasu aj vďaka asistentcii, po ktorej Anthony Mantha strelil rozhodujúci gól na 2:1. Pospíšil mal proti Oilers hrací čas 13:47, päť hitov a dve strely na bránku.

Pospíšil strávil minulú sezónu ako krídelník, ale od novej sezóny hrá na pozícii centra druhej formácie s Huberdeauom a Manthom na krídlach.

"Asi je to trochu náročnejšia pozícia, ale páči sa mi to," usmial sa forvard, ktorý debutoval v NHL len v novembri minulého roka. "So spoluhráčmi si na ľade rozumiem a teším sa na ďalšie zápasy."