WPG_Connor_LadyByng

Držiteľom Lady Byng Trophy za rok 2022 je Kyle Connor z Winnipeg Jets. Cena, o ktorej hlasovaním rozhodujú členovia Asociácie profesionálnych hokejových novinárov, je každoročne udeľovaná hráčovi, ktorý najlepšie kombinuje športového ducha, gentlemanské správanie a herné schopnosti.

vadsaťpäťročný útočník je prvým víťazom tejto trofeje v histórii klubu Jets/Atlanta Thrashers. Tento rok zakončil základnú časť so 47 gólmi ako najlepší strelec Winnipegu a s 93 bodmi v 79 zápasoch ako jeho najproduktívnejší hráč. Zároveň dostal za celú sezónu len dva menšie tresty, čo je najmenej zo všetkých hráčov v prvej stovke bodovania NHL s aspoň 50 odohranými duelmi.
Connor bol pritom s priemerným časom 21:47 na zápas najvyťaženejším útočníkom Jets a so 66 odobranými pukmi bol v lige 12. medzi útočníkmi.
Sledujte s nami: Kto získa trofeje za rok 2022?
**
"Nie je to tak, že by som nejako menil svoj štýl - takto skrátka hrám," povedal v máji krídelník Winnipegu. "Myslím si, že aj každý hráč sa snaží faulovať čo najmenej a nezvyšovať tak nebezpečenstvo pre svoj tím, pretože v presilovkách hrajú skvelí hokejisti."
Connor bol jedným zo štyroch hráčov aspoň 50 štartmi, ktorí dostali menej ako 10 trestných minút a pritom odohrali viac ako 19 minút na zápas (ďalšími sú Anton Stralman z Arizona Coyotes, Ryan Pulock z New York Islanders a Mikey Anderson z Los Angeles Kings).
"Aj keď je len o dva roky starší ako ja, môžem sa od neho veľa naučiť. Je fajn s ním hrať," uviedol center Jets Pierre-Luc Dubois. "Myslím si, že je to jeden z najpodceňovanejších hokejistov ligy. A teraz konečne dostal ocenenie, ktoré si zaslúži. Veľmi sa z toho teším."
Finalistami Lady Byng Trophy boli okrem Connora aj obranca Jaccob Slavin (Carolina Hurricanes) a kapitán Minnesota Wild, obranca Jared Spurgeon. Slavin vyhral túto cenu pred rokom.