Zbystrite pozornosť. Západná konferencia môže mať dravca, ktorý v konečnom zúčtovaní potrápi aj zavedenejšie značky.

Sú ním Minnesota Wild, ktorí tretíkrát za sebou vyhrali. Tentoraz si poradili na ľade Florida Panthers s miestnymi obhajcami Stanley Cupu (5:1) a v riadnom hracom čase ešte neprehrali.

"Bolo to z našej strany dobré," uznal tréner John Hynes. "Myslím si, že sme ukázali vyspelosť."

Wild sú druhý tím v histórii, ktorý ani raz v úvodných šiestich zápasoch neprehrával v priebehu šesťdesiatich minút. Minnesota sa vždy dostala do vedenia a súper maximálne vyrovnal. Boston Bruins to v ročníku 1969-70 dokázali až v prvých siedmich dueloch.

Wild síce už dvakrát prehrali (po nájazdoch so Seattle Kraken a po predĺžení s Winnipeg Jets), ale aj v týchto zápasoch v riadnom hracom čase ani raz neprehrávali. Druhýkrát v histórii klubu navyše na štarte sezóny držia v šiestich dueloch neporaziteľnosť. Predtým to bolo v ročníku 2008-09.

Ďalší dôvod, prečo je zrejmé, že sa s Wild musí počítať. Hlavne keď si naposledy dokázali poradiť s Panthers, najlepších tímom posledných dvoch sezón.

"Keď hráte v tejto aréne, tak je úroveň hry vysoká. Musíte vyhrávať aj v takých oblastiach. Pri mantineloch či pred bránkou," zhodnotil Hynes, tréner Wild. "Navyše treba robiť správne rozhodnutia s pukom, pretože Panthers sú tím, ktorý má silný forčeking."

"Je to pre nás dobrý štart," ocenil aj kľúčový útočník Kirill Kaprizov, ktorý si pripísal dve asistencie. "Snažili sme sa nefaulovať, hrať čisto a podržal nás brankár," povedal o výhre nad Panthers. Pochválil tak brankára Filipa Gustavssona, ktorý si pripísal 24 zákrokov.

Aj on zažíva skvelý vstup do ročníka. Je to jeho štvrté víťazstvo a v piatich dueloch si drží skvelú úspešnosť (95,2 percent) aj priemer inkasovaných gólov (1,40).

Hosťom sa podarila už prvá tretina, v ktorej dali dva rýchle góly za sebou. V rozmedzí 22 sekúnd sa presadili útočníci Marco Rossi a Marcus Johansson. Ich spoluhráč Matthew Boldy v úvode druhej dvadsaťminútovky zvýšil na 3:0 a odhodlaní WIld sa dostali do rozhodujúceho vedenia.

"Bolo fajn, že sme dali nejaké góly. Vieme, že Panthers sú doma dobrí," povedal líder tímu Mats Zuccarello.

Zuccarello zvýšil po prihrávke Kaprizova

Floridu nezachránilo ani to, že sa v zostave objavil kľúčový útočník Matthew Tkachuk, ktorý musel kvôli chorobe vynechať päť predchádzajúcich zápasov. Zaznamenal asistenciu, dve strely a na ľade strávil 16:49 minút.

Bol to jeho jubilejný 200. bod v drese Panthers (66+134). Na to, aby sa dostal na túto métu, potreboval 162 zápasov. V histórii klubu bol rýchlejší len Pavel Bure (161 zápasov). Tkachuk sa dostal do akcie prvýkrát od 10. októbra. Na gól v troch dueloch zatiaľ čaká, pripísal si tri prihrávky.

"Na to, aby ste v NHL uspeli, potrebujete mať emocionálnu hru na vysokej úrovni. A my sme ju nemali," musel uznať Paul Maurice, tréner Panthers, ktorý pred zápasom podpísal nový dlhoročný kontrakt. "Neboli sme tam, kde sme mali byť," sebakriticky dodal s tým, že sa mu najlepších hráčov nepodarilo dostať do pozícií, aby boli naozaj najlepší.

Aj to bol dôvod, prečo sa radovali Wild.

Ich štart sezóny napĺňa fanúšikov optimizmom. Klub v rokoch 2019 až 2023 štyrikrát za sebou vypadol už v prvom kole play off. V minulom ročníku však prišiel ešte väčší kolaps a medzi elitu sa vôbec nedostali. Nevydaril sa hlavne štart proti Wild, už na konci novembra nabrali obrovskú stratu.

Takže je čas na nápravu, ktorá zatiaľ vychádza.

Aj napriek tomu, že sa musia zaobísť bez kapitána Jareda Spurgeona. Obranca, ktorý je dušou klubu a pôsobí v ňom od roku 2010, v minulom ročníku kvôli zraneniu odohral len 16 duelov. Zdá sa, že zdravotné problémy úplne nezmizli, pretože tentoraz stihol iba dva zápasy. ´

Wild sa však zatiaľ darí aj bez neho. Vstup do sezóny je v ich podaní poriadna divočina. Taká, ako naznačuje názov klubu.