Edmonton Oilers v Dallas Stars - Game Five

Edmonton Oilers, to jsou pro fanoušky NHL hlavně góly a brutální ofenzivní představení v podání Connora McDavida, Leona Draisaitla, či Zacha Hymana podporovaná Evanem Bouchardem.

Kanadský tým se ale na dostřel postupu do finále Stanley Cupu dostal v posledních dvou zápasech i díky utažené a přísné defenzivě. Ve stejných kolejích chtějí Oilers pokračovat i v duelu č. 6 série finále Západní konference s Dallas Stars (pondělí 2:00 SELČ, Nova Sport 1, NHL.tv), který už jim v Rogers Place může přinést postupovou nirvánu.

V posledních pěti třetinách Oilers povolili soupeřům pouze 36 střel na branku (7,2 za třetinu). V základní části měl přitom Dallas průměr 31,56 střely na utkání. V prvních dvou třetinách pátého souboje ovšem hráči Dallasu vystřelili na branku hostů hájenou Stuartem Skinnerem jen po pěti střelách.

Sestřih: Dallas - Edmonton 1:3

"Odehráli jsme skvělý zápas, celých 60 minut, a teď máme šanci to uzavřít na domácím ledě. Bude to chtít stejný výkon, jaký jsme předvedli v Dallasu," tvrdil střelec dvou gólů při výhře 3:1 Ryan Nugent-Hopkins.

Momentum celé série se neustále mění, vždyť po třetím utkání a vítězství 5:3 měli navrch Stars, kteří teď ovšem balancují na pokraji srázu.

"Hodně od sebe očekáváme, takže jsme na sebe tlačili. Proti Dallasu nemáte tři, čtyři, pět příležitostí za zápas, abyste našli svůj rytmus. Ale dostanete jednu a tu musíte proměnit," tvrdil Nugent-Hopkins.

O to důležitější je pak neprostupná obrana a spolehlivý gólman. Tuto charakteristiku nyní edmontonská jednička Stuart Skinner skutečně naplňuje.

"Během oslabení měl Stu ohromný přínos. Předvedl hodně velkých zákroků, byl vyrovnaný, rychlý. Díky němu byl pro nás výsledek tak příznivý," tvrdil kouč Kris Knoblauch.

Skinner se po třetím utkání kál kvůli chybě u vítězného gólu Stars, ale od té doby je to někdo jiný. Jeho celkové statistiky jsou ve finále Západní konference už docela působivé. Průměr gólů 2,08 a úspěšnost zákroků 90,8 procenta. Opora Dallasu Jake Oettinger má sice úspěšnost 91,4, ale průměr 2,65...

"V tuhle chvíli se musíme soustředit jen na ten příští zápas, abychom předvedli co nejlepší výkon po celých šedesát minut," tvrdil  Draisaitl, s 27 body (10+17) druhý nejproduktivnější hráč play off za McDavidem (4+25).

V tuto chvíli ale Oilers za svůj postupový mečbol vděčí i defenzivě, která nemá daleko k betonu.