GettyImages-1880763291

Na podobná slova od něj fanoušci nejsou příliš zvyklí. Tentokrát ale David Pastrňák sám od sebe vyprávěl: "Rozhodně se cítím provinile."

Za co? Nejlepší český hokejista současnosti a hvězda Boston Bruins si vyčítal koncovku v utkání na ledě Arizona Coytoes, v němž Bruins nakonec padli 3:4 v prodloužení.

"Měl jsem tam několik šancí, týmu jsem nepomohl. Tohle mě rozhodně bude dneska strašit ve spaní," řekl Pastrňák.

Pastrňák parádní ranou otevřel skóre

Před novináře předstoupil v bílém kulichu a s pestrobarevnou kravatou, náladu ale měl spíš do černa. Přitom pro něj zápas začal skvěle, když si v 5. minutě v přesilovce připsal už svoji 25. trefu sezony. Na tuto hranici se dostal v bostonském dresu již posedmé v kariéře – i to potvrzuje, jak dobrým kanonýrem je.

V předchozím utkání proti Colorado Avalanche neuspěl v nájezdech po prapodivném pokusu, když vyslal na Alexandara Georgijeva na své poměry velmi netypickou šouravou střelu.

Nyní naopak předvedl klasiku dle svého obvyklého gusta: nejprve při přechodu do pásma uvolnil Pavla Zachu krásně z otočky a když se pak k němu puk o chvíli později dostal znovu, poslal ho laserovým projektilem přesně do horního růžku.

Parádní zásah!

Ale nestačilo to. Boston ještě vedl 2:1, ovšem lepší rozhodně nebyl. Ve třetí části musel dotahovat jednogólové manko.

"První třetina byla důležitá v tom smyslu, že když máte dobrý start, dějí se dobré věci a všechno je pak jednodušší. A tempo tentokrát udávali oni," uznal křídelník s číslem 88 na dresu.

Zápas nakonec gradoval v extra pětiminutovce. V té Pastrňáka nejprve vychytal domácí Connor Ingram a pak ho zastavila tyčka. V obou případech šlo jasné gólové příležitosti, jakých už v kariéře využil mnoho. Hra tři na tři mu svědčí, ovšem nyní nezažil svůj nejlepší večer.

"Musím jít dál," prohodil před kamerami.

A to platí pro celý Boston. Bruins nejen že padli podruhé za sebou v boji o bonusový bod, hlavně se jim kvůli zdravotním potížím rozsypává kádr. K beku Brandonu Carlovi se v Arizoně přidali mladý útočník Matthew Poitras a hlavně gólman Linus Ullmark.

Ten se zranil až v prodloužení, náhradník Jeremy Swayman krátce poté inkasoval.

"Tohle je pro gólmana opravdu těžké. Sedět tři hodiny na střídačce a pak jít do akce… Opravdu nešťastné zranění," litoval Pastrňák oba maskované kolegy.

Ullmark se Swaymanem tvoří dost možná nejlepší duo ligy, Boston na jejich výkonech stojí.

"(Ullmark) je bojovník, věřím, že bude brzo zpátky," řekl bek Hampus Lindholm.

Ať bude v brance kdokoli, nejlepší tým poslední základní části cítí, že potřebuje přidat. Kouč Jim Montgomery ostatně hodnotil porážku následovně: "Arizona má silný tým, hraje ve vysokém tempu. My ale příště musíme mnohem lépe začít. Být soustředěnější, přesnější, rychleji posouvat puk směrem k soupeřově brance."

A také využívat jasné šance. Což si tolik vyčítal sám nejlepší z bostonských střelců.