Bez hviezdnych opôr? Bez problémov.

Florida Panthers sa proti Vegas Golden Knights museli zaobísť bez kapitána Aleksandra Barkova (zranenie v dolnej časti tela), kľúčového útočníka Matthewa Tkachuka (choroba), dlhodobo výrazného českého pracanta Tomáša Noska aj ďalšej ofenzívnej opory Jonaha Gadjovicha.

No a čo? Obhajca Stanley Cupu si aj tak poradil s Vegas Golden Knights a vyhral 4:3 po predĺžení.

"Ten zápas sa mi strašne páčil," uviedol tréner Paul Maurice.

Panthers zvíťazili aj napriek tomu, že nasadili len sedemnásť hráčov. A to bol ešte jeden z jedenástich útočníkov obranca Uvis Balinskis.

"A to sme hrali proti tímu s početnou zostavou, ktorý má skvelé zadné rady," doplnil tréner Panthers.

Jeho tím vybojoval cennú výhru v preriedenej zostave v predĺžení, keď sa presadil Gustav Forsling. Švédsky obranca zakončil rýchlu akciu do odkrytej bránky a brankár Iľja Samsonov bol bez šance.

Forsling sa v predĺžení presadil proti Vegas

Rozhodol 17 sekúnd pred koncom a celá preriedená striedačka vybuchla od radosti. Bolo to pre nich naozaj sladké víťazstvo. "Hráme správne a veľmi tvrdo. Veľa hráčov sa ukázalo a prevzalo zodpovednosť," potešene reagoval Forsling.

V rozhodujúcej chvíli krásne prihral center druhej formácie Sam Bennett, ktorý nazbieral dva body (1+1). Forsling v páde z prvej zamietol puk do bránky a odvrátil nadstavenie. Na začiatku to bol skvelý zákrok domáceho brankára Sergeja Bobrovského. Ten pochytal celkovo 23 striel.

Sam Reinhart zaznamenal gól a dve asistencie, Anton Lundell aj Aaron Ekblad mali dve prihrávky.

"Bol to asi najlepší zápas, ktorý sme v sezóne odohrali. Mali sme tam niekoľko strát pukov, ale viete čo? Nerobili sme si z nich ťažkú hlavu. Naša snaha bola vynikajúca," ocenil tréner Maurice.

Bola to prestížna bitka aj vďaka tomu, že sa proti sebe postavili dvaja víťazi Stanley Cupu z posledných dvoch rokov.

Florida ukázala veľkú silu, hlavne v tímovom prístupe. Dokázala si poradiť aj bez dvojice nenahraditeľných útočníkov - Barkov, Tkachuk. Obaja zatiaľ v sezóne stihli len dva zápasy a od 10. októbra sú mimo hry. Ani to však šampiónov nezastavilo.

Domáci, hrajúci s jedenástimi útočníkmi, dokázali súpera jednoznačne prestrieľať 48:26!

"Vonku sme opäť nastrieľali tri góly a máme aspoň bod, čo je pozitívne," okomentoval to tréner Bruce Cassidy. Golden Knights však aj tak zažívajú útlm, prehrali trikrát v rade. "Hráme proti dobrým tímom, ktoré dokážu využiť naše chyby. Musíme sa im vyhnúť."

Vegas trikrát viedlo, vždy o gól, ale domáci vo všetkých prípadoch dokázali vyrovnať a následne udreli v predĺžení. "Nechcete, aby takto prebiehal zápas vonku. Niekoľko vecí musíme napraviť," uviedol útočník Tanner Pearson, ktorý v kádri Golden Knights pôsobí prvú sezónu.

"Tímy v NHL sa nevzdávajú a keď prehrávajú, tak makajú ešte viac. S tým sa musíme lepšie vyrovnať," dodáva skúsený útočník.

Panthers bodovali štvrtýkrát v rade. Predchádzajúci duel prehrali po predĺžení s Vancouver Canucks (2:3) a tentoraz v ňom uspeli.

Barkov a Tkachuk by sa mohli vrátiť do akcie v priebehu budúceho týždňa. "Držíme sa nášho systému, navyše sa môžeme spoľahnúť na skvelého brankára," chváli kľúčový obranca Aaron Ekblad brankára Bobrovského. "To je presne to, čo potrebujete od tímu, ktorému chýba jeden z najlepších hráčov na svete."

Keď sú hviezdne opory mimo hry, tak prevezme zodpovednosť predovšetkým útočník Reinhart.

Ten v sezóne nazbieral 12 bodov (5+7) v siedmich zápasoch. Bodoval päťkrát v rade. Nehovoriac o prínose brankára Bobrovského, tradičnej opory. Ruský brankár pridal zámorskú výhru číslo 399, na ktorú spotreboval 705 zápasov. A môže sa stať najrýchlejším brankárom v histórii, ktorý dosiahne métu 400 výhier. Švéd Henrik Lundqvist, bývalý pilier New York Rangers, na to spotreboval 727 zápasov.

Panthers dokážu vyhrávať aj v oklieštenej zostave. Keď sa im vrátia Barkov a Tkachuk, tak sa ich sila ešte zvýši. Súperi sa teda majú na čo tešiť.