101823 Slafkovsky MTL

Určite to nie je štatistika, v ktorej túžite byť na špici.

Montreal Canadiens sú po troch odohraných dueloch najčastejšie vylučovaný tím v NHL. Naposledy to využili Minnesota Wild, ktorí kanadské mužstvo aj vďaka ponúknutým presilovkám zdolali 5:2.

Dva menšie tresty v poslednom zápase dostal aj Juraj Slafkovský. Devätnásťročný útočník z Košíc v úvode druhej tretiny zamieril na trestnú lavicu za podrazenie a Wild čoskoro viedli 3:0. V polovici druhej dvadsaťminútovky bol minuloročný premiant draftu potrestaný za nedovolené bránenie, čo využil Kirill Kaprizov a z dvojgólovej straty bolo opäť trojgólové.

Iný tréner by hráča za podobný prehrešok možno na zvyšok zápasu posadil. Martin St. Louis nie.

"Teraz sme vylučovaní tak často, že by som musel posadiť každého," trpko sa usmial tréner Canadiens. "Vtedy však určite nebola ideálna chvíľa nechať sa vylúčiť."

Montreal prehral tesne pred Slafkovského druhým vylúčením strelil prvý gól v zápase a začal dobiehať manko 0:3. Na konci prvej tretiny tím z provincie Quebec znova prehrával o tri góly. V poslednej tretine Wild pridali ďalší a z Bell Centre si odviezli výhru 5:2.

"Je mladý a silný chalan, takže verím, že sa z toho poučí," nerobil St. Louis zo Slafkovského vylúčení vedu. "Musíme si na to dávať pozor. Hráči už boli frustrovaní."

Canadiens odštartovali sezónu prehrou 5:6 po samostatných nájazdoch s Toronto Maple Leafs, pokračovali tesnou výhrou 3:2 nad Chicago Blackhawks a v noci na stredu doma nestačili na Minnesotu.

Pred sobotným súbojom s Washington Capitals majú okrem dvoch získaných bodov aj dosť neslávnu bilanciu. Dostali už 24 menších trestov, spolu utrpeli 29 vylúčení, nazbierali 85 trestných minút a ich priemer na trestnej lavici je 28,3 minúty na zápas. Také vysoké čísla nemá žiadne iné mužstvo NHL.

Montreal však odštartoval sezónu s druhým najmladším tímom v lige, nižší vekový priemer majú tento rok len Buffalo Sabres. Už v druhom zápase navyše prišli o centra Kirbyho Dacha, ktorý si pretrhol väzy v kolene a je mimo hry do konca sezóny.

Slafkovský tak už v úvode sezóny zažíva mnoho zmien. Jednou z tých pozitívnych by mohla byť snaha o väčšiu disciplinovanosť.