GettyImages-1723131227

Aj v sezóne 2023-24 budeme každý pondelok vyberať slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V prvom týždni ročníka do NHL naskočili piati slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich:

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)

Úvodných päť hracích dní základnej časti je za nami a Canadiens počas nich odohrali dva zápasy. Nechýbal v nich ani devätnásťročný slovenský krídelník, ktorý odštartoval svoju druhú sezónu v NHL.

Montreal otvoril základnú časť v stredu atraktívnym súbojom s Toronto Maple Leafs. Canadiens dvakrát viedli, ale nakoniec padli 5:6 po samostatných nájazdoch. Slafkovský bodoval po 70 sekundách druhej tretiny, keď pripravil gól na 2:0 pre Alexa Newhooka.

Newhook tečoval Slafkovského strelu

Útočník z Košíc tak bodoval po desiatich mesiacoch, pretože predtým sa naposledy podieľal na góle 14. decembra 2022. Naskočil na krídle druhej formácie s Newhookom a Kirbym Dachom, na ktorom odohral 15 minút a 25 sekúnd. Okrem prihrávky zaznamenal aj dva kladné body v plus/mínus, jeden strelecký pokus a tri hity.

"Asi to bol môj zatiaľ najlepší zápas v NHL," usmial sa Slafkovský po zisku bodu. "Minimálne patril medzi najlepšie. Hral som dobre a bol som často na puku. Bol to však len prvý duel sezóny a pred ďalšími sa z neho budeme chcieť poučiť. Každý večer sa budeme snažiť odohrať na maximum."

O tri dni neskôr sa Slafkovský postavil proti najsledovanejšiemu hráčovi súčasnosti, pretože do montrealskej Bell Centre zavítali Chicago Blackhawks s Connorom Bedardom. Súboj posledných dvoch jednotiek draftu ovládli domáci, ktorí zvíťazili 3:2.

Slafkovský tentoraz nebodoval, znova nastúpil v druhej formácií Canadiens a na ľade strávil 14 minút a 23 sekúnd. Nepremenil dve strely na bránku a rozdal dva hity.

Nasledujúci týždeň strávia Canadiens doma, v stredu do ich haly prídu Minnesota Wild a v sobotu Washington Capitals. Slafkovský tak bude mať ďalšie šance vylepšiť svoje doterajšie štatistiky v NHL, ktoré sú v pondelok 41 zápasov a 11 bodov (4 góly, 7 asistencií).