fla 6-10

Kúzlo úspechu Florida Panthers v play off?

Skvelé tretie tretiny.

Ukázalo sa to aj v druhom finálovom zápase, v ktorom domáci zdeptali Edmonton Oilers tromi gólmi práve v záverečnom dejstve. A hlavne vďaka tomu uspeli 4:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:0.

Zostrih: Florida - Edmonton 4:1

"Od začiatku tréningového kempu na tom tvrdo pracujeme a vychádza nám to," zhodnotil kľúčový útočník Matthew Tkachuk. "Každý hráč je vo výbornej kondícii. Všetci sme bojovníci."

Panthers sú schopní udrieť v čase, keď už súperi môžu strácať sily. To nie je prípad tímu zo slnečného štátu, ktorý je vo finále Stanley Cupu druhýkrát v rade. Za jeho úspechom sa skrýva aj skvelá úspešnosť v záverečnom dejstve.

"Je to hlavne tým, že sa celých 60 minút snažíme dodržiavať všetko, čo máme," pridáva svoj postreh Tkachuk, ktorý v doterajších 19 dueloch play off nazbieral 19 bodov (5+14).

V zápase číslo 2 sa Panthers v tretej časti presadili dvakrát. Spolu majú v tejto fáze v play off vysoko pozitívnu bilanciu - 28:11.

"Vytvárame na súpera tlak a nenecháme ho dýchať. V tomto sme znova odviedli skvelú prácu," teší sa tridsaťšesťročný útočník Kyle Okposo, ktorý túži po svojom premiérovom Stanley Cupe. Panthers ho získali krátko pred play off z tímu Buffalo Sabres.

Dodáva im skúsenosti a bojovnosť.

"Zdá sa, že nám to vychádza. Takže sa v tom budeme snažiť pokračovať," dodal na tému tretích tretín. Oilers po dvoch častiach držali nádejný stav 1:1, ale potom už len sledovali, ako domáci hnaní dopredu nadšenými fanúšikmi dávajú jeden gól za druhým.

"Ideme do tretiny a snažíme sa dať gól. To je naša mentalita," opisuje fínsky útočník Anton Lundell, ktorý k výhre prispel dvomi asistenciami. Druhú si pripísal v tretej časti, keď prispel k presilovkovému úderu z hokejky Evana Rodriguesa. Preňho to bol druhý gól víťazného večera.

Rodrigues využil presilovku a zvýšil náskok

Hlavne vďaka vydarenej záverečnej časti sa Panthers v sérii dostali do vedenia 2:0 a na ľade Oilers sa budú snažiť pokračovať v podobnom duchu.

Tím okolo Connora McDavida, najlepšieho hráča NHL posledných rokov, sa nevie ofenzívne presadiť. V dvoch zápasoch strelil len jeden gól a brankár Sergej Bobrovskij je zatiaľ nad ich sily.

Nečudo, že sa na hráčoch prejavuje frustrácia. Bolo to vidieť aj v závere druhého zápasu.

Bobrovského skvelý zákrok proti McDavidovi

"To ani neviem. Možno máte lepšie oči," pousmial sa Lundell pri otázke reportérov na podráždenosť Oilers, ktorí sa ťažko vyrovnávali s tým, že nezvládli ani druhý zápas na ľade Oilers.

"Sústredíme sa na našu hru, ale ak sú (frustrovaní), tak je to dobré znamenie," reaguje fínsky útočník, ktorý v 19 zápasoch play off nazbieral 14 bodov (3+11).

Florida opäť ukázala psychickú odolnosť a vôľu víťaziť. Vo vyraďovacej časti piatykrát vyhrala po tom, ako bola po dvoch tretinách remíza. V tomto prípade Panthers prehrali len raz. Aj to dokazuje ich sebavedomie.

Florida vstúpila do finále výborne. Z dvoch duelov má dve výhry. "Počas zápasu sme sa zlepšovali," všimol si aj tréner Paul Maurice a ocenil trojgólovú tretiu tretinu.

Oilers sú pritlačení k múru.

Musia to rýchlo hodiť za hlavu a doma zabrať. Opäť si budú musieť dať pozor na to, aby im súper neukázal silu predovšetkým v tretej časti. To by už McDavidom a spol. možno tak zamávalo, že by sa ich sen o Stanley Cupe mohol rozplynúť.