Posledním účastníkem 2. kola play off se stal celek Boston Bruins, jenž v rozhodujícím sedmém duelu série doma rozstřílel tým Toronto Maple Leafs 7:4. Gólem a asistencí zazářil útočník David Pastrňák, David Krejčí přidal tři nahrávky.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 7:4 (konečný stav série 4:3)
S ambicemi Bruins to dlouho nevypadalo příliš nadějně. Boston ovšem fantasticky zvládl závěrečnou třetinu duelu, ve které soupeři nasázel čtyři branky a rozhodl o svém postupu do další fáze bitev o Stanley Cup.
"Tohle byl jeden z nejúžasnějších zápasů, jaké jsem kdy hrál," přiznal útočník Bostonu Brad Marchand. "Hrálo se v obrovské intenzitě, do toho skvělí diváci. Celou dobu jsme věřili, že to zvládneme."
Domácí se mohli znovu spolehnout na významný příspěvek českých útočníků. David Pastrňák v čase 51:39 zvyšoval po přihrávce Patrice Bergerona už na 6:4, v první třetině pak jeho střelu pohotovou tečí přetavil v první gól Jake DeBrusk. Celkem má Pastrňák na kontě již třináct bodů.
Pořádně aktivní byl i David Krejčí, jenž zazářil dohromady třemi asistencemi. Český reprezentant odehrál už sedmý duel play off, ve kterém posbíral dvě a více nahrávek, čímž v historickém žebříčku Bruins přeskočil Kena Hodge, Waynea Cashmana a Gregga Shepparda.
Maple Leafs odstartovali duel mnohem lépe, už po 125 sekundách udeřil z přesilové hry veterán Patrick Marleau. Stejný hráč se trefil i o čtyři minuty později po přihrávce Mitche Marnera.
Marleau tak rozšířil svůj střelecký účet v play off na 72 branek, čímž poskočil na 14. místo historického pořadí před Bryana Trottiera.
Do kabiny po prvním dějství šli přesto spokojenější domácí. K trefě DeBruska se totiž přidali i Danton Heinen s Patricem Bergeronem a Bruins těsně vedli.
Hubený náskok se ale ve druhé části rozplynul. Nejprve vyrovnal účty první trefou v play off Travis Dermott, jemuž asistoval Roman Polák. Pro důrazného beka to byl vůbec první bod v sérii. Výhodu na stranu kanadského týmu pak převalil Kasperi Kapanen.
Finský útočník se stal vůbec nejmladším hráčem historie, který se prosadil v oslabení sedmého utkání. Prvenství v tomto ohledu držel Kris Draper, jenž to zvládl ve 22 letech a 341 dnech. Kapanenovi je přitom stále teprve 21 let.
Nadějně rozehraný zápas ovšem hosté k úspěšnému cíli nedovedli. Bruins v závěrečné části spustili lavinu a čtyřmi zásahy skóre zcela otočili. Svého soupeře přestříleli 36:24 a mohou slavit postup do další části.
"Je to velké zklamání," prohodil útočník Toronta Nazem Kadri. "Musíme si z toho ale vzít to pozitivní. Chtěli jsme postoupit, ale na druhou stranu víme, že tenhle tým čeká skvělá budoucnost."
Boston v dalším kole změří síly s týmem Tampa Bay Lightning.