C P

Nevyrovnané výkony donutily kouče Gerarda Gallanta trochu zamíchat sestavou New York Rangers a v posledním zápase na ledě silných Vegas Golden Knights to konečně mělo požadovaný efekt. Hosté si odvezli výhru 5:1.

"Výborná třetina. Dali jsme gól v přesilovce, za chvíli přidali další," pochvaloval si útočník Filip Chytil, který ve třetí části upravil na 3:1 jen 24 sekund po vedoucím gólu Miky Zibanejada.
Třiadvacetiletý odchovanec Zlína je jedním z hráčů, kteří by na změnách měli vydělat nejvíc. Chytilův pátý gól v sezoně padl po příkladné spolupráci celé druhé lajny. Artemi Panarin rozehrál puk a Barclay Goodrow šikovně našel střelce před brankářem Loganem Thompsonem.

Chytil zvýšil na 3:1 pro Rangers

"Jsme pohromadě asi čtyři zápasy a (Panarin) je opravdu skvělý hráč. Jeden z nejlepších v NHL. Je skvělé si s ním zahrát. Hodně se od něj učím, bavíme se na ledě i na lavičce. Je to pro mě velká příležitost a cítím, že se vedle něj zlepšuju v každém střídání," chválil Chytil o osm let staršího spoluhráče.
Panarin díky třem asistencím překonal hranici šesti set bodů (602) v kariéře. Od sezony 2015-16 nasbíralo víc bodů pouze edmontonské duo Connor McDavid (749), Leon Draisaitl (651) a Patrick Kane z Chicaga (643). V této sezoně je Panarin se 33 body (6+27) nejproduktivnějším hráčem Rangers.

Panarin nahrávkou Zibanejadovi dosáhl 600. bodu v NHL

"Myslím, že změny se konečně osvědčily nejen v útoku, ale i v defenzivě. Nejdůležitější je, že jsme konečně dávali góly i při hře pět na pět, což byl náš problém," cenil si Gallant.
Zatím jen jednou v sezoně si Rangers připsali tři výhry v řadě. Teď by ale tento výkon mohli vyrovnat. Potřebují k tomu však v noci na sobotu vyhrát na ledě úřadujících šampionů z Colorado Avalanche.