GettyImages-2123631274

První střelu mu Sergej Bobrovskij ještě chytil, pak ale sebral odražený puk a s chladnou hlavou elitního koncového hráče si ho přehodil na bekhend, kterým ho posunul do odkryté části branky. Pondělní gól do sítě Florida Panthers ilustroval pohodu, s jakou teď hraje David Kämpf.

"Poslední dobou se cítím dobře. Připadá mi, že se mi bruslí líp než na začátku sezony," řekl svým úsporným stylem novinářům po úterním tréninku, v němž se vrátil k výhře 6:4.

Český centr čtvrté lajny Toronto Maple Leafs má primárně obranné úkoly. Je stálicí na oslabení, chodí na buly do obranného pásma, hlídá elitní formace soupeře a úkolem té jeho je především odstěhovat hru z vlastní do útočné třetiny a udržet ji tam nebo vybojovat buly pro ofenzivní hvězdy. Vstřelené góly jsou nadstandard; ten pondělní byl pro Kämpfa sedmý v sezoně, k tomu má ze 70 startů na kontě devět asistencí.

Kämpf vyzrál na Bobrovského bekhendovým zakončením a zvýšil na 4:1

Zdá se, že si navíc velmi dobře sedl v nově poskládané čtvrté formaci s Connorem Dewarem a zkušeným bijcem Ryanem Reavesem, jenž pro něj v pondělí vybojoval puk za floridskou brankou a poté mu nahrál na gól.

"Hrajeme tvrdě každé střídání, dobře napadáme a držíme puk v útočném pásmu, snažíme se být dobří v naší třetině. Myslím, že v posledních zápasech to fungovalo," hodnotil Kämpf styl svého útoku.

Toronto (43-22-9) vyhrálo tři zápasy v řadě, s náskokem se drží na třetí příčce Atlantické divize a má blízko k tomu, aby si dva týdny před koncem základní části zajistilo postup do play off.

"Pořád máme ještě pár zápasů, abychom se na něj co nejlépe připravili," řekl český útočník, jenž v kariéře zažil celkem 27 zápasů Stanley Cupu: devět u Chicago Blackhawks v roce 2020, 18 u Maple Leafs v předchozích dvou sezonách. "Hokej v play off je samozřejmě jiný, tempo je vyšší, intenzita je vyšší... Bývají to skvělé zápasy a já už se na to moc těším."