Hokejisté týmu Nashville Predators po velmi tuhé bitvě vyrovnali proti Winnipeg Jets sérii 2. kola play off na 1:1, když po úvodní porážce 1:4 zdolali doma soupeře 5:4. Až ve druhém prodloužení v čase 85:37 rozhodl útočník Kevin Fiala.
Hned tři hráči si v duelu připsali po třech bodech: hostující Mark Scheifele (2+1) a domácí Viktor Arvidsson (1+2) s Filipem Forsbergem (0+3). I domácí měli dvougólového střelce, jímž byl Ryan Johansen.

Nashville Predators - Winnipeg Jets 5:4 po prodl. (stav série: 1:1)
Jets ukázali i ve druhém duelu v Nashvillu velké odhodlání přinejmenším co nejvíce potrápit favorita série. Vítězi základní části, který touží po loňské finálové porážce udělat i poslední krok k triumfu, dokázali před jeho diváky znovu nastřílet čtyři góly. Jenže tentokrát to nestačilo.
"Myslím, že je pro nás opravdu dobré, že se nám podařilo najít cestu k úspěchu a vyhrát," řekl obránce domácích P.K. Subban. "Nyní pojedeme k soupeři a potřebujeme udělat to, co nám šlo dobře po celý rok - vyhrát."
Predators začali skvěle a už po 27 sekundách otevřel skóre dokonale přesnou ranou z mezikruží Johansen. Jenže Jets to vůbec nerozhodilo. Dustin Byfuglien zaskočil při hře ve čtyřech na obou stranách Pekku Rinneho střelou mezi betony a už o 29 sekund později využil přesilovku Scheifele.
P.K. Subban oplatil na začátku 26. minuty stejnou mincí, když rovněž potrestal nedisciplinovanost soupeře a po hrozivém nápřahu s pomocí tyče vyrovnal. Další obrat dokonal 79 sekund před odchodem na druhou přestávku Arvidsson, když přesně z bodu pro vhazování propálil Connora Hellebuycka.
"Myslím, že jsme tvrdě makali, podporovali jeden druhého a strávili hodně času v útočném pásmu," prohlásil Arvidsson. "Hráli jsme jednoduše a dávali puky na bránu, v takové hře jsme dobří."
Brandon Tanev sice v čase 45:11 vyrovnal, Nashville ale kontroval už po 34 sekundách Johansenem a Predators měli opět navrch. V 58. minutě mohl Arvidsson ze sóla rozhodnout, jenže Hellebuyck byl proti a krátce poté zamířil na střídačku.
Rinneho následně zachránila tyč, ale na Scheifeleho zakončení zblízka už reagovat nestihl a šlo se do prodloužení.
Právě Arvidsson měl v 66. minutě blízko k rozhodnutí, když si při dorážce položil Hellebuycka, ale překonat ho nedokázal. Povedlo se to až Fialovi na konci přečíslení dvou na jednoho bekhendovým blafákem.
"Jsem hrozně šťastný, že jsme vyhráli," radoval se Fiala. "To je to, co se počítá. Byl to pro nás ohromně důležitý zápas, v němž jsme potřebovali vyrovnat na 1:1, takže to je pro nás velké vítězství.
Hostům nakonec nebyla nic platná střelecká převaha, Rinne si připsal 46 úspěšných zákroků, Hellebuyck zasahoval šestatřicetkrát.
"Pro nás bude důležité, jak se nyní vypořádáme s prohrou v prodloužení v takovém utkání," zdůraznil kouč poraženého týmu Paul Maurice. "Musíme se z toho dostat. Bylo v tom hodně emocí; cítili jsme se skvěle po vyrovnání v závěru, ale jsme zlomení prohrou ve druhém prodloužení. Musíme to vstřebat."
Další zápas: Úterý 1. května (středa 2. května 2:00 SELČ) v Bell MTS Place ve Winnipegu.