Série s velkými výsledkovými výkyvy pokračuje. Poté, co v prvním utkání letošního play off vyhrál Pittsburgh 7:0 a ve druhém padl 1:5, slavil v neděli ve Philadelphii navzdory asistenci Jakuba Voráčka zrcadlově obrácenou výhru 5:1. V sérii prvního kola se tak ujal vedení 2:1 na zápasy.

Philadephia Flyers - Pittsburgh Penguins 1:5 (stav série: 1:2)
Penguins podruhé v sérii vystříleli výrazné vítězství nad svým největším rivalem. Obhájce Stanley Cupu tentokrát neponechal nic náhodě a od první trefy z hole Sidneyho Crosbyho v čase 10:25 až do konce vedl - a většinou i pohodlně navyšoval náskok.
Šanci domácích definitivně zlomily nevídané dva góly během pouhých pěti sekund, které se udály v časech 26:48 a 26:53. První dal parádní bombou v dobře sehrané přesilovce Evgeni Malkin, druhý padl poté, co Crosby vyhrál vhazování před sebe, bleskově se probojoval se do pásma a křížným pasem našel v překvapené obraně soupeře zcela volného obránce Briana Dumoulina, jenž dobrou pozici využil.
Hosté tím zvýšili na 4:0, protože začátkem druhé třetiny skóroval rovněž v přesilovce Derick Brassard.
Dvěma góly během pěti sekund Penguins dorovnali rekord play off NHL, který stanovili 11. dubna 1965 Detroit Red Wings v zápase s Chicago Blackhawks. Detroitský Norm Ullman tehdy dal góly v časech 37:35 a 37:40 (Red Wings vyhráli 4:2).
Tato rána sice bojovné Flyers nepoložila, přesto od té doby neměli šanci. V čase 33:42 sice snižoval střelou od modré po Voráčkově přiťuknutí svým prvním gólem kariéry v play off zadák Travis Sanheim, který prostřelil Matta Murrayho mezi betony. Jenže žádný návrat do zápasu se nekonal, o což se ve třetí třetině postaral třetím přesilovkovým gólem v zápase zadák Justin Schultz.
Murray kryl 26 střel, Brian Elliott v brance Flyers chytil 21 z 26 pokusů, což značí úspěšnost 80,8 procenta. Měl však těžkou práci, Penguins byli kreativnější, hráli s mnohem větší lehkostí a třemi využitými přesilovkami potvrdili pozici nejlepšího týmu základní části v početních výhodách.
Oba celky nyní mají dva dny volna, čtvrté utkání se hraje ve středu.
Další zápas: Středa 18. dubna v 19 hodin (čtvrtek 1:00 SELČ) ve Philadelphii